تعمير و نگهداری پیشگیرانه شیر فشارشكن خیابان شهيد رجايي نازی آباد

Printer-friendly version
دوشنبه, آذر 11, 1398
به منظور پیشگیری ازحوادث شبکه وانشعابات وافزایش کارکرد شیر فشارشکن

این عملیات نگهداری و تعمیر پیشگیرانه به منظور پیشگیری از حوادث شبکه و انشعابات و افزایش  طول عمر و کارکرد شیر فشارشکن400 میلی متری خیابان شهيد رجايي انجام شد.

مدیر امور مشترکین و بهره برداری ناحیه2(نازی آباد) آبفای منطقه6- شهرری با اعلام این خبر گفت: شیرهای فشارشکن نقش و کارکرد مهمی در تنظیم و پایداری فشار در شبکه توزیع آب ایفا می کنند و نگهداری و جلوگیری از خرابی و از کارافتادگی این شیرها اهمیت بسیاری در جهت آبرسانی و خدمت رسانی  شایسته تر به مشترکان دارد.

محمدکاظم عقا ارتقای توان اعمال مدیریت شبکه به ویژه در زمان های اضطراری و پیشگیری از بروز حوادث شبکه را از دیگر کارکردهای مهم شیرهای فشارشکن برشمرد و افزود: در همین چارچوب با انجام بررسی ها و هماهنگي های لازم توسط كارشناسان و گروه امداد و  بهره برداري ناحيه2  و همچنین گروه فشارشكن حوزه معاونت بهره برداري آبفای منطقه6- شهرری، عمليات نگهداري و تعمير پیشگیرانه شیر فشارشکن 400 ميلي متري خیابان شهيد رجايي نازي آباد در دستور کار قرار گرفت و انجام شد.

 وی با بیان اینکه عمليات نگهداري و تعميرات پیشگیرانه شيرآلات قطرسنگين و فشارشكن ها يكي از مهم ترين و موثرترين اقدامات در زمينه كاهش حوادث شبكه و انشعابات و افزايش طول عمر و كاركرد صحيح شير فشارشكن  است اظهار داشت: در این عملیات پیشگیرانه که با انجام تغييرات در شيرآلات و زون بندی شبكه در كوتاهترين زمان و بدون هيچگونه قطعي آب انجام شد؛  پس از تعمیر شیرآلات،  صافی شیر فشارشکن خیابان شهید رجایی از مواد و جرم های خارجی پاک سازی شد.

ور در پایان خاطرنشان کرد:. وجود صافي قبل از شيرفشارشكن و انجام برنامه نگهداري و تعمير پيشگيرانه در این زمینه باعث كاهش چشمگير گرفتگي ها در انشعابات و درنتيجه افزايش رضايتمندي مشتركين مي شود.

گروه خبر: