تعرض دوباره به خط انتقال آب یزد

Printer-friendly version
يكشنبه, فروردين 26, 1397
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد خبر داد:

تخلیه بتن و نخاله ساختمانی در حوضچه‌های پمپاژ آب/ تعمیر خسارت وارده همچنان ادامه دارد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد، گفت: از حدود ساعت 21 شامگاه گذشته مجددا تعداد 9 تیر برق و 6 حوضچه در مسیر خط انتقال آب به یزد تخریب شده و درون دو حوضچه پمپاژ آب نیز نخاله ساختمانی و بتن تخلیه شده بود که تعمیر خسارات وارده همچنان ادامه دارد.

محمدمهدی جوادیان‌زاده، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون): روز جمعه هفته گذشته در پی تجمعات روستاهای منطقه ورزنه اصفهان شیرآلات 9 حوضچه پمپاژ آب و تجهیزات برق خط انتقال آب کوهرنگ به یزد مورد تخریب قرار گرفته و از حدود ساعت 20 شامگاه 24 فروردین‌ماه جریان آب انتقالی به استان قطع گردید.
از حدود ساعت هشت صبح روز شنبه پس از انجام تعمیرات لازم عملیات شروع پمپاژ آب در دستور کار قرار گرفت. به دلیل اینکه برای انجام تعمیرات نیاز بود آب موجود در خطوط تخلیه شده و سپس تعمیرات لازم صورت بگیرد به همین دلیل پر شدن مجدد خطوط انتقال قدری زمان بر شده و تا حدود ساعت یک عصر آب به استان یزد رسید.
ولی متاسفانه از حدود ساعت 21 شامگاه گذشته مجددا تعداد 9 تیر برق و 6 حوضچه در مسیر خط انتقال آب تخریب شده و درون دو حوضچه پمپاژ آب نیز نخاله ساختمانی و بتن تخلیه شده بود که تعمیر خسارات وارده همچنان ادامه دارد تا پس از تعمیرات نهایی بتوانیم دوباره آب را به سمت استان یزد پمپاز کنیم.
در حال حاضر یا منابع آب زیرزمینی به میزان کافی در استان یزد وجود ندارد که بتوان از آن برای بخش شرب استان استفاده کرد و یا اینکه این منابع کیفیت نازلی دارند که در صورت استفاده از آن برای بخش شرب مشکل متعددی را در پی خواهد شد؛ بنابراین امکان استفاده از منابع زیرزمینی برای بخش شرب وجود ندارد و ناچار به استفاده از آب انتقالی کوهرنگ به استان یزد هستیم.
تعمیرات بخش خسارت دیده خطوط تا ظهر امروز نهایی خواهد شد. پس از شروع مرحله پمپاز، رسیدن آب به استان یزد چند ساعتی زمان خواهد برد که اگر مشکلی خاصی در این بازه زمانی پیش نیاید امیدواریم تا غروب امروز مجددا آب این خط وارد استان یزد شود.