تصفیه‌خانه آب شهرهای ابهر و خرمدره با حضور وزیر نیرو افتتاح می‌شود

Printer-friendly version
سه شنبه, تير 18, 1398
احداث این تصفیه‌خانه به منظور تأمین آب شرب شهرهای مذکور صورت گرفته است.

استاندار زنجان در حاشیه بازدید از تصفیه‌خانه آب شهرهای ابهر و خرمدره گفت: این پروژه به‌زودی و با حضور وزیر نیرو افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

فتح اله حقیقی اظهار داشت: با بهره‌برداری از این پروژه مشکل آب شهرهای ابهر و خرمدره رفع و دیگر افت فشار و یا قطعی آبی در این شهرها نخواهیم داشت.

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید از تلاش‌های بی‌وقفه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان تقدیر کرد و اظهار داشت: پیشرفت فیزیکی این طرح در چند ساله اخیر بسیار قابل‌توجه بوده است.

محمد عزیزی با بیان اینکه تصفیه‌خانه آب شهرهای ابهر و خرمدره به‌زودی با حضور مقامات کشوری به بهره‌برداری خواهد رسید، افزود: این پروژه به‌عنوان برگ زرینی از خدمات نظام در استان زنجان و یک پروژه ماندگار ثبت خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان نیز گفت: با اجرای طرح آبرسانی به شهرهای ابهر و خرمدره سالانه 12 میلیون مترمکعب آب شرب از سد کینه ورس به شهرهای ابهر و خرمدره تأمین خواهد شد.

علیرضا جزء قاسمی گفت: این طرح باهدف تأمین آب از منابع سطحی و کاهش برداشت از منابع آب زیرزمینی و همچنین رفع مشکل کمبود آب و قطعی‌های مکرر در ابهر و خرمدره اجرا شده است افزود: برای اجرای این طرح  بیش از ۸۵۰ میلیارد ریال اعتبار تصویب ‌شده است.

وی عنوان کرد: با توجه به مشکلات تأمین آب شرب شهرهای مذکور و افت بالای سطح آب‌های زیرزمینی در این منطقه، رفع این مشکل در اولویت کاری شرکت آب و فاضلاب استان قرار گرفت و کار احداث تصفیه‌خانه آب این شهرها در مساحتی به وسعت بیش از ۹ هکتار آغاز شد.

جزء قاسمی افزود: این طرح شامل احداث تصفیه‌خانه آب شهرهای ابهر و خرمدره با ظرفیت ۴۰۰ لیتر بر ثانیه، خطوط انتقال و جمع‌آوری آب به طول بیش از ۵۸ کیلومتر و احداث ۵ باب مخزن به حجم ۲۳ هزار مترمکعب است.

گروه خبر: