ترمیم راه دسترسی به چشمه کوثر شهر آببر

Printer-friendly version
چهارشنبه, تير 11, 1399
در بازدید مدیر کل مدیریت بحران استانداری زنجان از چشمه کوثر عنوان شد:

مدیر کل مدیریت بحران استانداری زنجان در بازدید از راه دسترسی به چشمه کوثر و تاسیسات آبرسانی خسارت دیده از سیلاب اخیر در این مکان گفت: کلیه ماشین آلات سنگین مورد نیاز جهت ترمیم راه دسترسی، احداث آبگیر دائمی و ترمیم تاج سد چشمه کوثر توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تامین می شود.

صفی اله کرامتی با اشاره به خسارت های وارده به تاسیسات آبرسانی شهر آببر در چشمه کوثر گفت: اعتبارات لازم برای جبران این خسارت های از محل اعتبارات بحران تامین می شود.

وی افزود: 300 متر از راه دسترسی به چشمه کوثر و خط انتقال این چشمه به صورت کامل تخریب شده و نیاز به  بازسازی کلی دارد.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری زنجان گفت: سیلابی که خسارت های جدی در چشمه کوثر به بار آورده است، طی چند سال اخیر بی سابقه بوده و نیاز به رسیدگی جدی و فوری دارد.

کرامتی خاطرنشان ساخت: انجام اقدامات جبرانی جهت تامین آب پایدار شهر آببر و  اختصاص منابع جایگزین توسط شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در اسرع وقت انجام گردیده و هیچ نگرانی از بابت تامین آب شرب شهروندان آببری وجود ندارد.

فرماندار شهرستان طارم نیز در این بازدید ضمن تشریح اقدامات انجام شده جهت کمک به جبران خسارتهای وارده بر تاسیسات چشمه کوثر گفت: شهروندان شهر آببر با رعایت الگوی مصرف، نقش بی بدیلی در کمک به تامین آب شرب پایدار برای همگان دارند.

ستار صفری با اشاره به مصوبه استانی برای تحویل چاه اکتشافی شهر آببر از سوی امور منابع آب به شرکت آب و فاضلاب جهت استفاده در مواقع بحرانی گفت: تا کنون هیچ اقدامی از سوی امور منابع آب در این زمینه انجام نشده است.

وی افزود: سیلاب، خسارت های گسترده ای به تاسیسات چشمه کوثر وارد ساخته است که با ترمیم راه دسترسی به این چشمه، شرکت آب و فاضلاب عملیات احداث آبگیر دائمی و ترمیم تاج سد کوثر را آغاز خواهد کرد.

 

گروه خبر: