تجهيز مالتي ترانسديوسر ديجيتال به بهره‌برداری رسيد

Printer-friendly version
شنبه, ارديبهشت 21, 1398
این تجهیز با حمايت شركت برق منطقه‌ای فارس و برای اولین بار در ایران انجام شده است.

براي اولين بار در ايران تجهيز مالتي ترانسديوسر ديجيتال به بهره‌برداری رسيد.

در راستاي اجراي سیاست‌های كلي اقتصاد مقاومتي و حمايت از توليدات داخلي، شركت برق منطقه‌ای فارس با حمايت از شركت باسط پژوه تهران به‌عنوان يكي از شرکت‌های دانش بنيان و فعال در زمينه توليد تجهيزات صنعت برق، طي يك فرآيند یک‌ساله اقدام به خريد 300 دستگاه مالتي ترانسديوسر ديجيتال كرد.

به گزارش دفتر روابط عمومي شركت برق منطقه‌ای فارس، مهندس محمد داود مجيدپور مجري طرح‌های ديسپاچينگ و مخابرات شرکت برق منطقه‌ای فارس در اين مورد گفت: اين واحد در جهت تأمین ترانسديوسرهاي مورد نياز در پروژه‌های اسكادا در استان‌های فارس و بوشهر، اقدام به برگزاري يك مناقصه عمومي با قيد ايراني بودن كالا نمود كه پس از بررسی‌های ميداني از شرکت‌های مختلف، پيشنهاد شركت باسط پژوه پذيرفته و پس از انجام آزمایش‌های کاملاً عملي در چند ايستگاه استان فارس و اخذ تايپ تست‌های كامل از پژوهشگاه نيرو 300 دستگاه از اين نوع ترانسديوسر را تحويل گرفت

وي با بيان اينكه توليد اين تعداد ترانسديوسر با هزینه‌ای معادل 4 ميليارد و 740 ميليون ريال انجام گرفته است، خاطرنشان كرد: براي خريد نمونه مشابه اروپايي اين محصول حداقل 3 برابر و براي نمونه آسیايي آن حداقل یک و نیم برابر می‌بایست هزينه شود كه همين مسئله بيانگر توجيه اقتصادي و ارزش افزوده اين طرح است. ارسال هم‌زمان خروجی‌های ديجيتال (MODBUS) و آنالوگ و همچنين محاسبه و ارسال مقادير انرژي با دقت بسيار بالا از قابلیت‌های اين تجهيز است.

وي همچنين از زحمات جناب آقاي مهندس شتابنده، سركار خانم مهندس مهرابي و آقاي مهندس رهبر از كارشناسان خبره حوزه ديسپاچينگ و مخابرات برق فارس كه از ابتدا تا انتهاي پروژه هدايت فني كار را برعهده داشتند، صميمانه قدرداني و تشكر كرد و افزود: هر قدمي هر چند كوچك در راستاي رونق توليد باعث افزايش ثروت داخلي، اشتغال‌زایی و قطع رشته‌های وابستگي به سازندگان خارجي خواهد شد.

مهندس مجيدپور در پايان ضمن گرامي داشت ياد و خاطره زنده‌یاد مهندس اسفنديار بامداد مدیرعامل گروه باسط پژوه تهران، وي را به حق يكي از نخبگان صنعت برق قلمداد كرد و افزود: زنده‌یاد بامداد با وجود استعداد، نبوغ و توانایی‌های بسيار و امكان عزيمت و اشتغال در هر يك از كشورهاي اروپايي و آمريكايي، عمر خود را وقف خدمت‌رسانی به ايران عزيز اسلامي در عرصه توليد نمود. گفتني است مرحوم مهندس بامداد در روزهاي آغازين سال 98 پس از تحمل یک سال درد و رنج بيماري، دار فاني را وداع گفت. روحش شاد.

 

 

گروه خبر: