تبعات میلیاردی گرد و خاک برای صنعت برق خوزستان

Printer-friendly version
شنبه, شهريور 25, 1396
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان خبر داد

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان گفت: برای مقابله با پدیده گرد و خاک صنعت برق استان یکهزار و 648 میلیارد و 714 میلیون ریال اعتبار لازم دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان، محمود دشت بزرگ در گفتگو با خبرنگار این شرکت در مورد اعتبارت لازم برای مقابله با پدیده گرد و غبار اظهار داشت: با توجه به احتمال تکرار گرد و خاک و لزوم حفظ پایداری شبکه اولویت بندی هایی برای مقابله با این پدیده صورت گرفته که در وهله اول برای پوشش عایقی تجهیزات پست های انتقال، خرید زنجیره مقره سیلیکونی و دستگاه مقره شوی همراه با کشنده دویست و شصت و پنج میلیارد و 480 میلیون ریال اعتبار لازم است.

وی افزود: در اولویت دوم در نظر گرفته شده پوشش عایقی تجهیزات پستهای فوق توزیع و خرید زنجیره مقره سیلیکونی (اولویت دوم و سوم) با اعتباری بالغ بر یکهزار و 224 میلیارد و 262 میلیون ریال و برای شستشوی شبکه شامل؛ شستشوی پست ها و زنجیره مقره خطوط نیز صد پنجاه و هشت میلیارد و 972 میلیون ریال اعتبار لازم است.

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان جمع اعتبار مورد نیاز برای مقابله با پدیده گرد و خاک را یکهزار و 648 میلیارد و 714 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: علاوه بر اقدامات فوق، آلودگی هوا افزایش هزینه های دیگری نیز برای صنعت برق استان شامل احداث پستهای برق بصورت سرپوشیده و یا GIS، ضرورت شستشوی مستمر تجهیزات در معرض آلودگی و لزوم بازنگری در استاندارد طراحی تجهیزات از آلودگی فوق سنگین به همراه دارد.

دشت بزرگ در خصوص مصوبه فروردین 96 هیئت وزیران برای توسعه و پایداری شبکه برق استان اضافه کرد: در این مصوبه بابت طرح های توسعه و پایداری شبکه برق 15000 میلیارد ریال مصوب شده که مقرر است در سال 96 مبلغ 5000 میلیارد ریال در قالب اسناد خزانه اسلامی تخصیص یابد.

گروه خبر: