تبدیل روش‌های کشاورزی سنتی به کشاورزی مدرن

Printer-friendly version
شنبه, آبان 20, 1396
نماینده مردم اردبیل در مجلس خواستار شد

نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: تبدیل روش‌های کشاورزی سنتی به کشاورزی مدرن اولویت‌ مسئولان باشد چرا که کمبود آب یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم و مسئولان در کشور است.

رضا کریمی عصر امروز در جلسه هماهنگی مشترک آب و کشاورزی به میزبانی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل اظهار داشت:  تبدیل کشاورزی سنتی به کشاورزی مدرن اولویت‌ مسئولان باشد چرا که کمبود آب یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم و مسئولان در کشور است.

وی افزود: عمده‌ترین مسائل آب و کشاورزی شهرستان‌های استان با جدیت و اهتمام ویژه در دستور کار قرار گرفته و تلاش بر این است که با مدیریت صحیح منابع آبی و بهینه‌سازی مصرف آب مشکلات و موانع موجود را به حداقل رسانده و برنامه‌های جامعی در بخش‌های مختلف داشته باشیم.

نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: مقابله با بحران آب برای ما یک اولویت ضروری است که به همین دلیل نیاز است در این زمینه استفاده مناسب از منابع آبی در کاهش دغدغه‌های مردم و مسئولان کارساز باشد و خروجی‌های مناسبی به دنبال داشته باشد.

کریمی بیان کرد: ترویج الگوی کشت محصولات مناسب کشاورزی بخش قابل توجهی از مشکل و دغدغه کشاورزان را برطرف می‌کند که به همین منظور کشت محصولات مناسب کشاورزی در اراضی کشاورزی امری لازم و ضروری است که باید مورد توجه واقع شود تا بتوانیم مشکلات و موانع پیش رو را  به حداقل برسانیم.

وی تصریح کرد: باید به این مسئله توجه داشت که در بخش کشاورزی سنتی میزان هدررفت آب بسیار بالاست که این دیدگاه‌های سنتی به ضرر توسعه اقتصادی و اشتغال خواهد بود که برای حل این مشکل نیاز است ما نیز کشاورزی خود را به این سمت و سو هدایت کنیم.

نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: کشت محصولات کم آب نیز باید مورد توجه کشاورزان واقع شود و در این زمینه حمایت‌های لازم از این قشر در دستور کار قرار گیرد تا بتوانیم از این طریق مشکلات را به حداقل رسانده و به تمامی اهداف خود در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی جامه عمل بپوشانیم.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل