تا پایان سال ۱۴۰۰ کمبود آب شرب در استان بوشهر پایان می‌یابد

Printer-friendly version
چهارشنبه, مرداد 23, 1398
مدیرعامل شرکت آبفار استان بوشهر اظهار کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر گفت: تا پایان سال ۱۴۰۰ بحران کمبود آب شرب در این استان پایان می‌یابد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر، روح‌الله طاهریان پور روز سه‌شنبه در بازدید خبرنگاران از پروژه آب‌شیرین‌کن بوشهر افزود: با هدف تأمین منابع آب پایدار استان بوشهر این شرکت اکنون هشت هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال پروژه تأمین و توزیع آب در حال اجرا دارد.

وی بیان کرد: این شرکت با نزدیک به ۱۰۰ هزار مشترک یکی از شرکت‌های کوچک حوزه آب و فاضلاب روستایی کشور است که وجود پروژه‌های در دست احداث آبرسانی با اعتبار هشت هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال نشان از وضعیت  منحصربه‌فرد و ممتاز استان در سطح کشور است.

طاهریان پور ادامه داد: پروژه آبرسانی جم به‌عنوان یکی از این پروژه‌ها با سرمایه‌گذاری و هزینه کرد ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار در دست اجراست که پس از یک سال توقف با پیگیری‌های انجام شده عملیات اجرایی آن پیش از سال جدید از سر گرفته‌شده و پیش‌بینی‌شده تا پایان سال فاز نخست آن به اتمام برسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر ادامه داد: چهار هزار و ۵۰۰ مکعب نیز در تابستان سال جاری از منابع داخل استان به ظرفیت تولید آب شرب این پروژه افزوده شده است.

طاهریان پور یادآور شد: اکنون طرح‌های مهم آب‌شیرین‌کن در روستاهای استان بوشهر شامل آب شیرین‌کن دلوار، سیراف به جم، آب‌پخش، سعدآباد، دالکی، وحدتیه عملیات اجرایی آن‌ها در حال انجام است.

وی افزود: آب‌شیرین‌کن ۲۸ هزار مترمکعبی سیراف به جم به‌عنوان یکی از پروژه‌های شاخص استان بوشهر با 2200 میلیارد ریال اعتبار در دست اجراست.

طاهریان پور یادآور شد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده و تعهد سرمایه‌گذار تا پایان سال جاری ظرفیت انتقال آب به میزان ۱۰ هزار مترمکعب از آب‌شیرین‌کن سیراف جم اجرایی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر گفت: در حال حاضر روزانه ۳۵ هزار مترمکعب شیرین سازی آب در استان بوشهر صورت می‌گیرد که ۲۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب آن مربوط به آب‌شیرین‌کن‌های بوشهر و کنگان است که تا پایان سال ۹۶ محقق شد.

وی گفت: با مجوزهایی که در ۲ سال گذشته برای احداث پروژه‌های آب‌شیرین‌کن استان بوشهر صادر شده عملیات اجرایی این طرح‌ها به میزان ۱۲۰ هزار مترمکعب در شبانه‌روز و در نهایت تا پایان سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

طاهریان پور یادآور شد: از ۱۲۰ هزار مترمکعب یاد شده ۴۳ هزار مترمکعب در حوزه آب و فاضلاب روستایی و مابقی آن در حوزه آب و فاضلاب شهری است که پیش‌بینی‌شده در صورت ثابت ماندن نرخ ارز هفت هزار میلیارد ریال در این حوزه سرمایه‌گذاری شود.

وی اظهار کرد: در هفته دولت امسال عملیات اجرایی طرح آب شیرین‌کن ۶۰۰ مترمکعبی ساحلی دشتی و یک هزار مترمکعبی شیف آغاز می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر ادامه داد: در ۱۸ ماهه گذشته ۳۳۰ کیلومتر شبکه آبرسانی روستایی استان نوسازی شده است.

طاهریان‌پور افزود: در سال گذشته افزون بر ۹۲۰ میلیارد ریال در اجرای طرح نوسازی شبکه آبرسانی روستایی استان بوشهر هزینه شد.

گروه خبر: