تأکید وزیر نیرو بر استفاده از مباحث علوم اجتماعی در آب و برق

Printer-friendly version
يكشنبه, تير 2, 1398
نباید از مباحث علوم اجتماعی در صنعت آب و برق نباید غافل شویم.

دکتر رضا اردکانیان در جمع مدیران ارشد صنعت آب و برق در استان اصفهان گفت: انتخاب بهترین نیروها برای انجام مسئولیت‌ها، کار بزرگی است که در نهایت موجب بیمه صنعت آب و برق از هر گزندی می‌شود.

وی گفت: در ساله‌ای اخیر صنعت آب و برق در کشور به پیشرفت‌های فراوانی دست یافت که رونق و شکوفای صنعت را به دنبال داشت.

دکتر رضا اردکانیان با اشاره به توسعه صنعت آب و برق  در زمینه‌های مختلف تصریح کرد: درست است که در ساله‌ای اخیر در زمینه‌های فنی و تکنولوژی در صنعت آب و برق به پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای‌ دست یافتیم اما د ر مدیریت منابع انسانی موفق نبودیم

وی اظهار داشت: دلیل این امر هم ساختارهای، برگرفته از نگاه‌های کوتاه‌مدتی است که آینده‌پژوهی در آن دیده نشده است.

وزیر نیرو محور توسعه منابع انسانی را شناسایی ظرفیت‌های بالقوه دانست و عنوان کرد: زنند دانست و عنوان کرد: با جذب نیروی انسانی خلاق و استفاده درست از این ظرفیت، شاهد رویکرد صحیح مدیریت منابع انسانی  می‌شویم

وی خطاب به مدیران ارشد صنعت آب و برق در استان اصفهان خاطرنشان ساخت: مدیر یعنی اداره‌کننده منابع، این مسئولیت وجوه سنگینی دارد به‌نحوی‌که مدیران باید بتوانند به‌خوبی و به‌درستی  از منابع در اختیار استفاده کنند.

وزیر نیرو مدیریت نیروی انسانی را حائز اهمیت برشمرد و بیان کرد: زمان، اصلی‌ترین و باارزش‌ترین سرمایه‌ای است که فردی آن را صرف فعالیتی می‌کند پس مدیریت و استفاده  صحیح از ظرفیت منابع انسانی بسیار حائز اهمیت است.

دکتر اردکانیان ایجاد اثری ماندگار در طول سال‌های خدمت را خواستار شد و اظهار داشت: مدیران صنعت آب و برق باید تدبیری لحاظ نمایند تا در طول سال‌ها‌ی خدمت موفق به ایجاد خدمات پایدار به مردم شوند.

وی خدمات صنعت آب و برق را متمایز از خدمات دیگر دستگاه‌ها برشمرد و بیان کرد: کمتر دستگاهی وجود دارد که خدمات آن شامل تمام اقشار جامعه می‌شود، بنابراین ارائه خدمات کمی و کیفی مطلوب در صنعت آب و برق بسیار حائز اهمیت است.

وی نوع دیدگاه مردم را در  چگونگی ارائه خدمات صنعت و برق را مهم قلمداد کرد و خاطرنشان ساخت: نباید از مباحث علوم اجتماعی در صنعت آب و برق نباید غافل شویم و با بهره‌گیری از کارشناسان در این زمینه، تغییر نگرش مردم را در راستای مصرف بهینه آب مهیا کنیم.

وزیر نیرو با اشاره به رعایت   سلامت اداری و مالی از سوی همه فعالان صنعت و آب و برق گفت: تخطی از سلامت اداری و مالی از سوی هیچ فردی در صنعت آب و برق تحمل نمی‌شود. رعایت موازین یکی از اصول اساسی است.

دکتر اردکانیان خواستار استفاده از ظرفیت بانوان در رده‌های مدیریتی شد و گفت: انتظار می‌رود از ظرفیت بانوان شاغل در صنعت در رده‌های مدیریتی بیش‌ازپیش استفاده شود.