تأکید بر سرعت بخشی در پروژه آبرسانی به ۳ روستای شهرستان دزفول

Printer-friendly version
سه شنبه, تير 25, 1398
اعتبارات صندوق توسعه ملی آبرسانی به روستاها را متحول کرد.

در دیدار نماینده مردم شهرستان دزفول در مجلس شورای اسلامی با سرپرست آبفا روستایی خوزستان بر سرعت بخشی به روند اجرای پروژه ابرسانی به روستاهای میدان شهرستان دزفول تأکید شد.

نماینده مردم شهرستان دزفول در مجلس شورای اسلامی در دیدار با سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان گفت: با تأمین اعتبار از صندوق توسعه ملی می‌توانست اتفاقات بسیار خوبی در حوزه آب روستایی در سطح استان خوزستان رخ دهد که البته تا اینجای کار شاهد تحولات خوبی در حوزه آبرسانی به روستاها بوده‌ایم.

 عباس پاپی زاده ادامه داد: پروژه آبرسانی به روستاهای میدان که شامل 3 روستا است و جمعیتی بالغ‌بر 8 هزار نفر را تحت پوشش دارند، از محل صندوق توسعه ملی تأمین اعتبار می‌شود که پیشرفت فیزیکی آن تاکنون به‌کندی پیش رفته و انتظار می‌رود مجموعه آبفا روستایی خوزستان نسبت به‌سرعت بخشی در تکمیل آن تلاش ویژه داشته باشند.

در ادامه این نشست سرپرست آبفا روستایی خوزستان با اشاره به پیگیری‌های مجدانه نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی در جهت تحقق تخصیص اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به پروژه آبرسانی روستایی گفت: اعتبارات تخصیص داده شده از محل صندوق توسعه ملی شرایط آبرسانی به روستاها را به‌خوبی ارتقا بخشید.

عادل حرباوی بیان کرد: دلیل اصلی توقف و یا کند شدن پیشرفت فیزیکی پروژه‌های آبرسانی نبود اعتبارات لازم است و با توجه به اینکه هزینه‌های برآورد شده در آن زمان به نسبت شرایط فعلی به‌صورت قابل‌توجه افزایش یافته است، این پروژه‌ها را دچار مشکلاتی کرده است.  

وی بیان کرد: پروژه آبرسانی به روستاهای میدان شهرستان دزفول در اولویت کاری قرار دارد و عملیات اتمام و بهره‌برداری از آن با تلاش مجموعه آبفا روستایی در تأمین اعتبار و لوله‌های مورد نیاز به‌زودی انجام می‌گیرد.

گروه خبر: