به گزارش آبفای شهری مازندران

Printer-friendly version
پنجشنبه, آذر 27, 1393
حضور شرکت آبفای شهری مازندران در پانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری صنعت آب و فاضلاب کشور

غرفه شرکت آبفای شهری مازندران در پانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری صنعت آب وفاضلاب کشور حضوری درخشان یافت و مورد استقبال مسئولان کشوری قرار گرفت.

به گزارش آبفای شهری مازندران، مدیرعامل شرکت در حاشیه بازدید از این نمایشگاه گفت: تولید انبوه کیک لجن و تبدیل آن به کود کمپوست با فرایند ورمی کمپوست در تصفیه خانه فاضلاب نوشهر و چالوس برای نخستین بار در کشور، یکی از مهمترین دستاوردهای پژوهشی کارشناسان این شرکت در سالجاری بوده که در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفت.

مهندس ذبیح الله ذاکری، با اشاره به اینکه این نوع کود، کیفیت و کمیت محصولات کشاورزی را نسبت به کودهای شیمیایی افزایش می دهد ، افزود: ورمی کمپوستها فاقد اثرات سوء ناشی از باقیمانده سموم و کودهای کشاورزی در محصولات کشاورزی و باغات هستند.

وی، استقبال بازدید کنندگان از تکنیک تولید ورمی کمپوست از کیک لجن را بسیار خوب دانست و اظهار داشت: این شرکت آمادگی آموزش و ارایه این تکنیک به سایر موسسات ودانشگاه ها را دارد.

مهندس ذاکری، نمایش ماکت سقف متحرک چاه ها را یکی دیگر از فناوری عرضه شده در این نمایشگاه از سوی شرکت آبفای شهری استان دانست و تصریح کرد: این فناوری عملیات خارج نمودن پمپ از چاه را تسهیل می بخشد.

مدیرعامل شرکت آبفای شهری مازندران، معرفی کتاب "هیدرولیک" نوشته مهندس رضا هومن یکی از کارشناسان این شرکت را از دیگر محصولات عرضه شده در این دوره از نمایشگاه عنوان کرد.

وی، به بازدید چهره های برجسته کشوری از غرفه شرکت آبفای شهری مازندران در پانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری صنعت آب و فاضلاب کشور اشاره کرد و گفت: شخصیتهایی همچون دکتر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، دکتر حداد عادل نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ، مهندس حمیدرضا جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور، مهندس ستار محمودی قائم مقام وزیر نیرو، مهندس رحیم میدانی معاون وزیر نیرو در امور آبفا و سایر مدیران استانی و کشوری در این غرفه حضور یافتند.

گفتنی است پانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری صنعت آب و فاضلاب کشور  از 23 آذر ماه با حضور شرکتهای آب وفاضلاب در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران کار خود را آغاز نمود وتا 26 آذر ادامه یافت.