بهسازی شبکه توزیع برق 20 روستای تویسرکان در سال جاری

Printer-friendly version
سه شنبه, آبان 15, 1397
مدیر توزیع نیروی برق شهرستان تویسرکان خبر داد

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان تویسرکان از بهسازی شبکه توزیع برق 20 روستا طی سال جاری در شهرستان تویسرکان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، رضا جلیلوند با اشاره به عملکرد مدیریت برق تویسرکان در نیمه نخست سال جاری اظهار داشت: بیش از 51 هزار مشترک برق در شهرستان تویسرکان خدمات‌رسانی می‌شود.

وی با اشاره به تکمیل پروژه برق‌رسانی به تمام گلزار شهدای شهرستان تویسرکان افزود: در این پروژه برق‌رسانی به 17 گلزار شهداء همراه با احداث 10 سیستم فتوولتائیک در مناطق صعب العبور و دور از شبکه به مرحله بهره‌برداری رسید.

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان تویسرکان ابراز داشت: در شهرستان تویسرکان 90 گلزار شهدا وجود دارد که تعداد 73 مورد آن طی سه سال گذشته و تعداد 17 مورد در نیمه نخست امسال برقدار شده است.

وی با اشاره به بهسازی شبکه توزیع برق 20 روستا در سال جاری تصریح کرد: بهسازی شبکه هفت روستای قلقل، تورمیانک، سازیان، کریم‌آباد، برگچه، قاسم‌آباد و اکبرآباد تا پایان مهر ماه توسط پیمانکاران شهرستان تویسرکان صورت گرفته و بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده مابقی روستاها در آبان ماه سال جاری توسط پیمانکاران استانی انجام می‌شود.

جلیلوند ادامه داد: با توجه به اقدامات انجام شده در کاهش نرخ انرژی توزیع نشده و مدت زمان خاموشی در 6 ماهه ابتدای سال جاری این مدیریت موفق به کسب رتبه برتر در این زمینه شد.

وی یادآور شد: این مدیریت با کسب نرخ انرژی توزیع نشده 0.39 در هزار موفق به کاهش 60 درصدی نسبت به سال گذشته و کاهش 51.50 درصدی نسبت به میانگین این نرخ در استان همدان در نیمه نخست سال جاری شد.

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان تویسرکان با اشاره به راه‌اندازی خدمات توزیع برق بخش قلقلرود، گفت: این خدمات که همگی در قالب قراردادهای برونسپاری با پیمانکار ارائه می‌شوند در چهار بخش اتفاقات و عملیات، تعمیرات، وصول مطالبات و بازرسی در بخش قلقلرود شامل شهر فرسفج و 55 روستای تابعه راه‌اندازی شد.

وی افزود: با این نوع خدمات‌رسانی سریع، امکان پاسخگویی در واحد اتفاقات و عملیات تقویت شده به گونه‌ای که در کمترین زمان ممکن خدمات‌رسانی به بیش از 55 روستا فراهم شده است.

جلیلوند عنوان کرد: این خدمات با ایجاد اشتغال برای 12 نفر و با صرف اعتبار 170 میلیون تومان در نیمه نخست سال جاری راه‌اندازی شد.

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان تویسرکان با اشاره به ایجاد رینگ خطوط kv  20 پست‌های فوق توزیع تویسرکان و امکان مانور بار هر پست در مدت زمان 10 دقیقه تصریح کرد: با توجه به نصب کلیدهای قطع کننده متعدد و احداث خطوط 20 کیلوولت رینگ مابین دو  پست  1 و 2 تویسرکان در سال‌های اخیر و همچنین وضعیت شبکه تویسرکان، امکان مانور در هر دو پست شهرستان در مدت زمان 10 دقیقه وجود دارد، به گونه‌ای که در صورت خروج پست 1 یا پست 2 (از مدار) کلیه فیدرهای هر پست شامل هشت  فیدر پست 1 و 6 فیدر پست 2 هر کدام از پست مجاور برقدار می‌شود، که امکان انجام این مانور در مدت زمان 10 دقیقه به عنوان دستاوردی برای شرکت توزیع توزیع برق همدان محسوب می‌شود.

 

گروه خبر: