بهره برداری از 75 پروژه تولیدی وعمرانی بخش کشاورزی

Printer-friendly version
شنبه, بهمن 5, 1398
همزمان با دهه فجردر سطح استان یزد

همزمان با مراسم و برنامه های بزرگداشت چهل و یکمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران  75 طرح و پروژه بخش کشاورزی در سطح استان یزد افتتاح و  بهره برداری از آنها آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، سیّد جمال سجادی پور رئيس  این سازمان بااعلام خبر فوق افزود این پروژه ها  در بخشهای مختلف آب و حاک، تولیدات دامی، صنایع تبدیلی و تکمیلی  و کسب و کار نوین  و تولیدات گیاهی با اعتباری بالغ بر104 میلیارد تومان و اشتغالزایی 324 نفر به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی  استان یزد  اظهار داشت  از مجموع 75طرح افتتاحی بخش کشاورزی استان 35 پروژه با اعتباری معادل  186.8ميليارد ريال و مربوط به آب و خاک، 18 پروژه با سرمایه ای معادل 428.7 ميليارد ريال مربوط به تولیدات دامی ، 13 پروژه با سرمایه ای معادل  289.2 ميليارد ريال مربوط به صنایع کشاورزی و 9 پروژه با سرمایه ای معادل 136  ميليارد ريال مربوط به تولیدات باغی خواهد بود.

سجادی پور خاطر نشان ساخت از مجموع اعتبارات هزینه شده 18درصد آن اعتبارت دولتی بوده که در زمینه فعالیت عمرانی ( آب و خاک) هزینه شده است  و 82 درصد آن نیز شامل آورده های شخصی(58درصد) وتسهیلات  بانکی(24درصد)بوده که در بهره برداری از پروژه های تولیدی هزینه شده است و انشاء ا...  زمینه اشتغال حداقل  324 نفر را بطور مستقیم فراهم خواهد نمود.