بهره برداری از 58 پروژه تولیدی و عمرانی بخش کشاورزی استان یزد به مناسبت ایام ا... دهه فجر

Printer-friendly version
پنجشنبه, بهمن 12, 1396
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد،

همزمان با ایام ا... دهه فجر 58 طرح و پروژه بخش کشاورزی در سطح استان یزد به بهره برداری می رسد.
سیّد جمال سجادی پور رئيس این سازمان بااعلام خبر افتتاح 58پروژه در بخشهای تولیدات گیاهی، تولیدات دامی، صنایع کشاورزی ، آب و خاک و تعاون روستايي  به مناسبت ايام ا..  مبارك دهه فجر گفت: برای اجرای این پروژه ها 1132.323 میلیارد ریال هزینه شده است که بطور مستقیم زمینه اشتغال 405 نفر را فراهم می کند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی یزد با بیان اینکه از مجموع طرح های افتتاحی 25 پروژه با اعتبار 92.173ميليارد ريال مربوط به آب و خاک، 8 پروژه با اعتبار 859 ميليارد ريال مربوط به صنایع کشاورزی ، 16 پروژه با اعتبار 153.7 ميليارد ريال مربوط به تولیدات دامی ، 8 پروژه با اعتبار24.950  ميليارد ريال در زمینه توليدات گياهي و يك پروژه با اعتبار 2500 ميليون ريال مرتبط با تعاون روستايي است، افزود: بیشترین تعداد پروژه افتتاحي مربوط به آب و خاك و بشترين میزان سرمایه گذاری با 859 میلیارد ریال و بیشترین اشتغالزایی با 326 نفر مربوط به صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی است. 
مهندس سجادی پور ازطرح های سرد خانه پيشگامان بندر خشك،سردخانه و كشتارگاه صنعتي طيور سپيد مرغ شيركوه،فرآورده هاي كنجدي روح الله حاتم پور و بسته بندي ميوه سردخانه بالاي صفر سبزه قباي كوير سبز به عنوان پروژه های شاخص این دوره نام برد و افزود انشاالله این پروژه ها با حضور مقامات عالي استان و كشور بصورت همزمان با سایر مناطق کشور در ايام ا... دهه فجر افتتاح خواهد شد.
وي خاطر نشان ساخت برنامه و سياست اصلي  بخش كشاورزي استان با توجه به اهميت موضوع آب وايجاد  اشتغال؛  سرمايه گذاري براي اجراي برنامه آبي وخاكي در راستاي صرفه جويي درمصرف آب،توسعه كشت گياهان كم آبخواه و گلخانه اي جهت  بهره برداري بهينه از منابع آبي و هچنيين  حمایت همه جانبه از صنایع تبديلي بخش كشاورزي است.