بهره برداری از مجتمع آبر سانی بیدلو وبهره برداری از 5پروژه آبرسانی و کلنگ زنی عملیات اجرایی بخشی از روستاهای شازند

Printer-friendly version
دوشنبه, بهمن 16, 1396
به گزارش روابط عمومی شرکت آبفار استان مرکزی

پایان رنج بی آبی مردم 5 روستای زرندیه با بهره برداری از مجتمع آبر سانی بیدلو

مجتمع آبرسانی بیدلو شهرستان زرندیه در استان مرکزی به بهره برداری رسید و 5روستای این شهرستان که سالها با تانکر سیار آبرسانی می شدند از آب شرب سالم بهره مند شدند.

مراسم بهره برداری این مجتمع در روز 15 بهمن ماه در روستای بیدلو با حضور سرپرست فرمانداری این شهرستان ، مهندس حسینی پور قائم مقام مدیرعامل شرکت آبفار ، مهندس شجاعی معاون مهندسی و توسعه ، مهندس کاووسی مدیر امور آبفار این شهرستان و جمعی از مسئولین شهرستانی برگزار شد.
در این مراسم مهندس حسینی پور با اشاره به اینکه آبرسانی به این مجتمع با هزینه ای بالغ بر 1میلیاردو سیصد میلیون تومان  از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی  انجام شد گفت : با اجرای این پروژه 346 نفر در قالب 75خانوار در روستاهای بیدلو ، قشلاق سردار ، قشلاق بشیر ، قشلاق سبز علی ، قشلاق یوسف علی ، از آب شرب پایدار و سالم برخوردار شدند.
وی گفت : برای اجرای این پروژه ،حفر یک حلقه چاه به عمق 175متر ، احداث دوباب ایستگاه پمپاژ و احداث 3 باب مخزن بین راهی مجموعا به حجم 150متر مکعب انجام شده است.
قائم مقام مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی ادامه داد : برای تکمیل این پروژه همچنین 13000متر خطوط انتقال آب ، اجرای 3400متر خطوط انتقال برق ، اجرای 388متر مربع فنس پیرامون و 85فقره انشعاب اب نصب شده است.
حسینی پور اضافه کرد: خوشحالیم که با انجام این پروژه رونق و امید در این روستاها جریان پیدا کرد و باعث شد روند مهاجرت ساکنین این روستاها به شهر کاهش پیدا کند.
حسینی پور از بهره برداری از 19پروژه آبرسانی در روستاهای 8شهرستان استان با هزینه ای بالغ بر 8میلیارد تومان در دهه فجر انقلاب خبر داد.

بهره برداری از 5پروژه آبرسانی و کلنگ زنی عملیات اجرایی بخشی از روستاهای شازند با حضور استاندار استان مرکزی انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان در این مراسم با حضور مهندس آقازاده  استاندار استان مرکزی ،مهندس میرزایی فرماندار شازند ، مهندس عرفانی نسب مدیرعامل شرکت آبفار ، مهندس طاهری مدیر امور آبفار شازند و جمعی از مردم و مسئولین مرکزی در روستای خلج شهرستان شازند برگزار شد.

در این مراسم مهندس یوسف عرفانی نسب مدیرعامل این شرکت گفت :  5پروژه آبرسانی در روستاهای تاج دولتشاه ، چقا سیاه ، واشه ، فیزیانه و کرک با جمعیتی بالغ بر2544 نفر و با هزینه ای بالغ بر 1میلیارد و 609 میلیون تومان به بهره برداری رسید.

وی گفت : برای آبرسانی به این پروژه ها عملیات اجرایی شامل اجرای خطوط شبکه توزیع آب به طول 23000 متر  اجرای خطوط انتقال آب به طول 500 متر ، احداث یک باب مخزن ذخیره آب به ظرفیت 100 متر مکعب انجام شده است.

رئیس هیأت مدیره شرکت آبفار ادامه داد :نصب وجابجایی 675 فقره انشعاب ، اجرای 312متر مربع فنس پیرامون و احداث یک باب ایستگاه پمپاژ از جمله اقدامات دیگر در این پروژه ها بوده است.

عرفانی نسب گفت : امروز همچنین کلنگ عملیات اجرایی آبرسانی به بخشی از روستای این شهرستان از مجتمع کمال صالح با اعتباری بالغ بر 1میلیارد و نهصد میلیون تومان زده می شود.

عرفانی نسب اضافه کرد : امیدواریم با همکاری مسئولان محترم اعتبار مورد نیاز این پروژه به موقع تخصیص داده شود و کار آبرسانی به این روستاها تسریع یابد.

در این مراسم استاندار استان مرکزی ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر و پاسداشت مقام شامخ شهدا از زحمات شرکت آبفار در آبرسانی به روستاها تشکر کرد و گفت :تلاش ما بر حل مشکلات روستاییان عزیز می باشد و از مردم و مسئولین درخواست  میکنم با همکاری و همدلی ، زمینه اجرایی شدن این پروژه را فراهم نمایند

درپایان عرفانی نسب از بهره برداری از 19پروژه آبرسانی در روستاهای 8شهرستان استان با هزینه ای بالغ بر 8میلیارد تومان در دهه فجر سال جاری خبر داد