بهره‌برداری از ۶۵ پروژه بخش کشاورزی استان یزد در هفته دولت

Printer-friendly version
شنبه, شهريور 2, 1398
با اعتباری معادل ۸۲ میلیارد تومان

به مناسبت گرامیداشت هفته دولت 65 پروژه عمرانی و تولیدی بخش کشاورزی با اعتباری معادل 82 میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، سیّد جمال سجادی پور رئیس این سازمان با اعلام خبر افتتاح 65 پروژه بخش کشاورزی با سرمایه‌گذاری معادل 820 میلیارد ریال افزود:  از این میزان سرمایه‌گذاری 208 میلیارد ریال از طریق تسهیلات بانکی،151 میلیارد ریال از اعتبارات دولتی و 460 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی تامین شده است که 92 درصد اعتبارات دولتی در زمینه فعالیت‌های آبی و خاکی و امور عشایر هزینه گردیده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی یزد با بیان اینکه بهره بردای از این پروژه‌ها به‌طور مستقیم برای 512 نفر اشتغال ایجاد خواهد کرد اظهار داشت: از مجموع 65 پروژه افتتاحی در هفته دولت امسال  21 پروژه با اعتبار 157 میلیارد ریال مربوط به آب‌وخاک، 12 پروژه با اعتبار 309 میلیارد ریال مربوط به صنایع کشاورزی، 18 پروژه با اعتبار 274 میلیارد ریال مربوط به تولیدات دامی، 11 پروژه با اعتبار 73  میلیارد ریال در زمینه تولیدات گیاهی، 2 پروژه با اعتبار 6.3 میلیارد ریال مرتبط با امور عشایر و 1 پروژه هم در زمینه ترویج است که انشاءا... همراه با پروژه‌های سایر دستگاه‌ها  با حضور مقامات عالی کشور و استان به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی خاطرنشان ساخت برنامه و سیاست اصلی  بخش كشاورزی استان با توجه به اهمیت موضوع آب و ایجاد اشتغال؛  سرمایه‌گذاری برای اجرای برنامه آبی و خاکی در راستای صرفه‌جویی در مصرف آب، توسعه كشت گیاهان كم آبخواه و گلخانه‌ای جهت  بهره‌برداری بهینه از منابع آبی، خودکفایی در تولید مواد پروتئینی با استفاده از آب مجازی و همچنین  حمایت همه جانبه از صنایع تبدیلی بخش كشاورزی است.