بهره‌برداری از فاز اول طرح ملی جگین - بشاگرد

Printer-friendly version
چهارشنبه, مرداد 23, 1398
طی یک ماه آینده آب به سردشت هرمزگان می‌رسد.

مدیرعامل آبفای هرمزگان گفت: امسال پروژه‌های شاخصی را در دست اجرا داریم که اثربخش‌ترین آن‌ها؛ طرح ملی آبرسانی از سد جگین به بشاگرد و افتتاح فاز دوم آب‌شیرین‌کن بندرعباس است.

 امین قصمی ادامه داد: طرح آبرسانی جگین -بشاگرد با اعتبار 220 میلیارد ریال از محل اعتبارات دفتر مقام معظم رهبری در حال اجراست که این طرح شامل؛ پنج مخزن ذخیره، دو ایستگاه پمپاژ آب (در مراحل نهایی ساخت قرار دارد) و 80 کیلومتر خط انتقال است که به‌طور کامل انجام شده است.

به گفته وی؛ طی یک ماه آینده با بهره‌برداری از فاز اول این طرح ملی، آب به شهرستان سردشت می‌رسد. همچنین شش روستای مسیر نیز از این خط انتقال به‌عنوان منبع اصلی تأمین آب از آب شرب با کیفیت بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: 80 درصد جمعیت تحت پوشش فاز اول طرح آبرسانی جگین -بشاگرد جمعیت روستایی و 20 درصد آن جمعیت شهری است که در مجموع بیش از 40 هزار نفر از آب شرب برخوردار خواهند شد.

افتتاح فاز دوم پروژه آب‌شیرین‌کن بندرعباس تا پایان مهرماه

قصمی، همچنین از افتتاح فاز دوم پروژه آب‌شیرین‌کن بندرعباس تا پایان مهرماه امسال خبر داد و گفت: با بهره‌برداری از فاز دو آب‌شیرین‌کن، ظرفیت آن به 40 هزار مترمکعب در شبانه‌روز ارتقاء می‌یابد.

وی اضافه کرد: تا پایان خردادماه 99 نیز این پروژه با ظرفیت نهایی یک‌صد هزار مترمکعب در شبانه‌روز وارد مدار بهره‌برداری می‌شود و سهم منابع آبی شهر بندرعباس از آب‌شیرین‌کن‌ها به 60 درصد می‌رسد.

گروه خبر: