بهره‌برداری از طرح فاضلاب یک روستای استان تهران در نیمه اول امسال

Printer-friendly version
سه شنبه, فروردين 21, 1397
مدیرعامل آبفار استان تهران گفت:

مدیرعامل آبفار استان تهران گفت: طرح جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب روستای نیکنامده شهرستان شمیران طی شش ماهه اول سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا پوررجب، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران اعلام کرد: طی شش ماهه اول سال جاری پروژه جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب روستای نیکنامده شهرستان شمیران به بهره برداری خواهد رسید.
وی گفت این طرح در راستای اجرای راهکارهای مقابله با آلودگی آب شرب تهران مصوب شورای عالی امنیت ملی و همچنین به منظور ارتقای سطح بهداشت و سلامت افراد اجرا شده است.
مدیرعامل آبفار استان تهران حجم کارهای صورت گرفته در این پروژه را اجرای 5 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب، 2 کیلومتر خط انتقال با قطرهای 200 و 300 میلیمتر و ساخت تصفیه خانه فاضلاب به روش MBBR که اکنون از پیشرفت 85 درصدی برخوردار است، اعلام کرد.
پوررجب تصریح کرد: استفاده از روشMBBR  (راکتور بیولوژیک با سیستم متحرک) برای اولین بار در روستاهای استان تهران اتفاق افتاده که از جمله فرآیندهای پیشرفته تصفیه فاضلاب با قابلیت حذف نیتروژن و فسفر بوده و راندمان تصفیه بالاتر دارد.
مدیرعامل آبفار استان تهران هزینه این پروژه تا کنون را 4 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: با افتتاح این طرح فاز یک جمع آوری و تصفیه فاضلاب وارد مدار شده و به بیش از 1000 خانوار خدمات ارائه خواهد شد.