بزرگ‌ترین ترانس‌های قدرت ساخت کشور به برق خوزستان تحویل داده شد

Printer-friendly version
دوشنبه, ارديبهشت 23, 1398
این ترانس‌ها موجب پایداری شبکه برق خوزستان می‌شوند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با بیان اینکه بزرگ‌ترین ترانس‌های قدرت ساخت کشور به این شرکت تحویل داده شده و در راه شبکه برق خوزستان هستند، تصریح کرد: ارزش سرمایه‌گذاری خرید این 6 دستگاه ترانس هزار و 300 میلیارد ریال بوده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه‌ای خوزستان، محمود دشت بزرگ اظهار داشت: ترانس‌های خریداری‌شده از نوع  315 مگا ولت آمپر با ولتاژ 400 کیلووات هستند و بزرگ‌ترین ظرفیت را در بخش ترانس‌های قدرت دارند و با توجه به شرایط آب و هوایی خوزستان و بر اساس موازین زیست‌محیطی طراحی و ساخته شدند.

وی با اعلام اینکه دیروز طی مراسمی با حضور استاندار خوزستان در شرکت ایران ترانسفو زنجان 4 دستگاه ترانس به این شرکت تحویل داده شد، بیان کرد: ترانس‌ها در مرحله بارگیری و حمل به سمت خوزستان هستند و به تواتر در شبکه نصب و برق‌دار می‌شوند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان مقصد نصب و راه‌اندازی این ترانس‌ها را پست‌های 400 کیلوولت پیروزان، هاشمی و بقایی در اهواز و پست امیدیه اعلام کرد.

دشت بزرگ برق‌دار شدن این ترانس‌ها را موجب پایداری شبکه برق خوزستان دانست و افزود: نصب ترانس‌ها باعث پایداری انرژی در استان می‌شود و بدین ترتیب کار انتقال برق به شبکه سراسری و دریافت از این شبکه سهولت پیدا می‌کند و باکیفیت بیشتری انجام می‌شود.

وی گفت: این ترانس‌ها برای اولین بار در کشور ساخته شدند و از خروج 10 میلیون یورو ارز از کشور جلوگیری کرده است.

گروه خبر: