برگزاری کمیته فنی مرغ تخمگذار کشور در استان یزد

Printer-friendly version
دوشنبه, دى 13, 1395
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد :

کمیته فنی – تخصصی مرغ تخمگذار کشور با حضور مدیرکل طیور وزارت جهادکشاورزی و جمعی از مسئولین تولیدات دامی استانهای کشور در استان یزد برگزار گردید.
به همت معاونت بهبود تولیدات دامی این سازمان و مشارکت شرکت سیمرغ ، کمیته فنی مرغ تخمگذار کشور با حضور 30نفر از معاونین و مسئولین طیور کشور و کارشناسان عضو کمیته فنی  با هدف ارتقاء کیفیت تولیدات  و شناخت مسائل  و مشکلات پیش روی صنعت مرغ تخمگذار در محل سالن کنفرانس هتل صفایه یزد برگزار شد.
در ابتدای این جلسه مهندس نادر سلیم معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان یزدضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان گوشه ای از توانمندیها و دستاوردهای بخش دام و طیور استان را تشریح و از صادرات 50درصدی تولیدات این بخش  به خارج از استان به عنوان نقطه قوت آن یاد نمود. سپس مهندس سید جمال سجادی پور، ریاست سازمان ضمن بیان افتخارات و رتبه های بخش کشاورزی استان در کشور، به تنگناها و مشکلات اقلیمی این منطقه از جمله بارش کم نزولات جوی  و خشکسالیهای مداوم اشاره نمود و پرداخت به کشاورزی در این استان را نماد واقعی اقتصاد مقاوتی برشمرد که بهره برداران علیرغم  وجود این موانع با روحیه سختکوشی و قناعت در بسیاری از تولیدات سرآمد کشور محسوب می شوند.
در ادامه مهندس تقوی؛ مدیر عامل شرکت سیمرغ ضمن اشاره به روند شکل گیری این شرکت از این شرکت به عنوان بزرگترین تولیدکننده تخم مرغ در خاورمیانه یاد کرد و رشد کیفی محصول و همچنین پرداختن به تولیدات دامپروری را جزو اهداف شرکت برشمرد.
براساس این گزارش در این کمیته دو دستور کار ملی شامل تدوین سیاستهای  فنی سال آتی و همچنین تجهیز و نوسازی مرغداریها مورد بحث و تبادل نظر اعضا قرار گرفت و مهندس حبیب امینی مدیر کل طیور وزارت جهاد کشاورزی در این راستا خواستار تعین سقف برای افزایش ظرفیت واحدهای مرغداری و توجه به نیاز بازار شد.
در حاشیه این همایش کشوری ، شرکت کنندگان با حضور  بر مزارم مرحوم مهندس طباطبایی ، معاون اسبق تولیدات دامی کشور و نثار تاج گل از خدمات  ارزنده وی تجلیل به عمل آوردند.