برگزاری پویش «ایران به لبخند تو زیباست» در منطقه یک آبفای اصفهان

Printer-friendly version
دوشنبه, شهريور 11, 1398
آموزش مصرف بهینه آب از اهداف این پویش است.

پویش ملی ایران به لبخند تو زیباست با حضور بیش از 3 هزار نفر از اقشار مختلف مردم در باغ غدیر اصفهان برگزار شد.

مدیر آبفا منطقه یک با اشاره به اقلیم آب و هوایی کشور و استان عنوان کرد: ایران دارای آب هوای خشک و نیمه‌خشک است، دسترسی به آب شیرین در دنیا و کشور بسیار محدود است بر این اساس باید نهایت دقت در مصرف آب شرب توسط تمام مردم صورت گیرد.

اشتهاردیها به راه‌های مصرف بهینه آب اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: یکی از راهکارهایی که مصرف صحیح آب شرب را به دنبال دارد استفاده از تجهیزات کاهنده است چرا که با نصب تجهیزات کاهنده حدود 50 درصد در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود که این امر در نهایت به نفع اقتصاد خانواده است.

وی در پاسخ به چگونگی تهیه تجهیزات کاهنده اعلام کرد: افرادی که تمایل به تهیه تجهیزات کاهنده دارند می‌تواند با تماس با سامانه 1522 درخواست خرید تجهیزات کاهنده را ثبت کنند.

مدیر آبفا منطقه یک کاشت گیاهان مقاوم به خشکی را یکی از موارد مصرف درست آب برشمرد و تصریح کرد: شهروندان می‌تواند با کاشت گیاهان مقاوم به خشکی از مصرف بی‌رویه آب جلوگیری نمایند، همچنین از آب خاکستری که حاصل از شستشوی سبزی‌ها و میوه‌ها است برای آبیاری فضای سبز استفاده کنند.

اشتهاردیها به مردم توصیه کرد در هنگام خرید لوازم‌خانگی به‌ویژه ماشین لباسشویی و ظرف‌شویی به برچسب انرژی نصب بر این نوع لوازم‌خانگی توجه شود خاطرنشان ساخت: از شهروندان می‌خواهیم به برچسب مصرف انرژی لوازم‌خانگی هنگام خرید توجه نمایند و نیز از ظرفیت حداکثری این نوع لوازم‌خانگی استفاده شود.

وی با اشاره به هدف از برگزاری پویش ملی ایران به لبخند تو زیباست تصریح کرد: پویش ملی ایران به لبخند تو زیباست برای عموم مردم برگزار می‌شود تا همه اقشار مردم تحت آموزش مصرف بهینه آب که توسط هنرمندان انجام می‌شود قرار گیرند.

گروه خبر: