برگزاری نشست هماهنگی گذر از پیک منطقه ۴ توزیع برق کشور

Printer-friendly version
شنبه, ارديبهشت 28, 1398
این نشست با هدف هماهنگی در برنامه گذر از پیک تابستان ۹۸ برگزار شد.

در آستانه فصل تابستان، نشست منطقه‌ای گذر از پیک، منطقه 4 توزیع نیروی برق کشور به میزبانی شرکت توزیع نیروی برق شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شیراز، نشست هماهنگی گذر از پیک تابستان  98 در شرکت‌های توزیع برق منطقه 4 توزیع برق کشور با حضور غلامعلی رخشانی مهر، معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر و مدیران عامل و معاونان شرکت‌های توزیع نیروی برق شیراز، استان فارس، استان بوشهر، اهواز، استان خوزستان و استان لرستان در شیراز برگزار شد.

در این نشست که چهار مصوبه داشت، بر لزوم اجرای سیاست‌های کاهش مصرف برق در دوره پیک بار، متناسب با شرایط و نیازهای هر استان تأکید شد.

معاون هماهنگي توزيع شركت توانير در اين نشست كه با هدف هماهنگ و همسوسازی شرکت‌ها در برنامه گذر از پیک تابستان 98  برگزار شد، بر لزوم تعریف مدل‌هایی متناسب با شرایط جغرافیایی و نیازهای هر استان و شهرستان، تأکید کرد.

غلامعلی رخشانی مهر تأکید کرد که در اجرای برنامه‌های مختلف مدنظر توانیر، با توجه به وجود اقلیم‌ها و خصوصیت‌های جمعیتی متفاوت در مناطق مختلف کشور، امکان تعریف یک مدل وجود ندارد.

رخشانی مهر، تقسیم کشور به مناطق پنج‌گانه و برگزاری نشست‌های منطقه‌ای را در راستای تعریف مدل‌های متناسب با نیازها و شرایط هر اقلیم و منطقه در موضوع گذر از پیک دانست.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با بیان اینکه  هدف ما احصا و رفع مشکلات و ایجاد مطالبه گری است، افزود: به همین دلیل در این جلسات تعهداتی خواهیم داد و متعاقب آن مطالباتی خواهیم داشت.

وی گفت: از سال جاری با هدف ارتقا خدمات و افزایش کارایی  ارزیابی شرکت‌های توزیع بر اساس شاخصه‌ای کمی قابل‌اندازه‌گیری   انجام می‌شود.

مدیرعامل توزیع برق شیراز نیز گفت: این شرکت در محدوده هشت فرمانداری با مساحت 20 هزار و  184 کیلومترمربع و طول شبکه بالغ‌بر 24 هزار و 800 کیلومتر و پیک بار سالانه 1214 مگاوات،  برق پایدار یک‌میلیون و 119 هزار مشترک  را تأمین کرده و به آنان خدمت‌رسانی می‌کند.

مهندس جلال زراعت‌پیشه افزود:  نصب کنتورهای فهام کشاورزی برای کنترل پیک، ساماندهی برق باغشهرها بر اساس مقررات و در پیش گرفتن عملکرد جهادی در کاهش تلفات- که منجر به کسب مقام برتر کشور در سال 97 شد، سطح انتظارات  از این شرکت  را بالاتر برده است.

زراعت‌پیشه با تأکید بر اینکه تمام موفقیت‌های شرکت توزیع برق شیراز مرهون تلاش تمام همکاران در سطوح مختلف بوده است، خاطرنشان کرد: اهتمام  مدیران، کارکنان و پیمانکاران شرکت برای در صدر ماندن، افزون‌تر از گذشته است.

در این جلسه، مدیران عامل و معاونان شرکت‌های توزیع حاضر، به ارائه نقطه نظرات، دیدگاه‌ها و طرح تجارب موفق خود در زمینه گذر از پیک بار تابستان پرداختند.

بر اساس این گزارش، تعیین شرکت توزیع نیروی برق شیراز به‌عنوان معین مشترکین و همچنین  توزیع برق استان لرستان به‌عنوان معین بهره‌برداری منطقه 4 کشور، تعامل با استانداری‌ها جهت  تغییر ساعت کار ادارات در تابستان، اقدام جهت ایجاد مرکز پایش کنتورهای فهام  اهم مصوبات این نشست بود.

 

گروه خبر: