برگزاری نشست هماهنگی گذر از پیك منطقه یک توزیع برق كشور در اراک

Printer-friendly version
دوشنبه, ارديبهشت 30, 1398
این نشست با هدف اجرای فعالیت‌ها پیرامون «برنامه ۰۹۸» برگزار شد.

نشست مدیران عامل شرکت‌های توزیع نیروی برق منطقه یک کشور  برای گذر از پیک تابستان 98 در اراک برگزار شد.

معاون هماهنگی توزیع شركت توانیر در این نشست كه با هدف تمركز و پیگیری و اجرای فعالیت‌ها پیرامون «برنامه 098» جهت آمادگی در برابر پیك بار شبكه در تابستان پیش رو برگزار شد گفت: بیش از 41 درصد از خدمات شرکت‌های توزیع برق در منطقه یک کشور ارائه می‌شود و به دلیل ترکیب نیروی انسانی متخصص در مجموعه صنعت برق کشور، خدمات ارزنده انجام‌شده در  شرکت‌های توزیع برق قابل تسری به سایر شرکت‌هاست.

مهندس رخشانی مهر، هدف از برگزاری این جلسه را گذر از پیک 98 عنوان کرد و افزود: برنامه‌ریزی متمرکز و مدیریت مصرف قطعاً برای عبور از پیک موفق تابستان ضروری است.

وی افزود: اخذ موافقت استانداران برای تغییر ساعات اداری و همکاری دستگاه‌های اجرایی در بحث مدیریت مصرف به‌ویژه در ایام پیک  سال باید با جدیت پیگیری شود.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر بیان کرد: شرکت‌های توزیع برق سهمیه پیک سایی در بخش‌های مختلف را با توجه به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود در استان  بررسی و در اسرع وقت به توانیر اعلام کنند.

مهندس رخشانی مهر، انسجام‌بخشی، تبادل تجارب موفق و حل مسائل و مشکلات شرکت‌های توزیع برق  را از دلایل مهم  برگزاری  جلسات  دانست.

وی با ارائه و تشریح مدلی برای نظارت سیستماتیک بر عملکرد شرکت‌های توزیع برق بیان کرد: با هدف ارتقای خدمات و افزایش كارایی، ارزیابی شرکت‌های توزیع بر اساس شاخص‌های كمی قابل‌اندازه‌گیری در دستور کار است.

وی هدف از ارائه این مدل را شفاف‌سازی، تعریف شاخص‌های استاندارد، ایجاد بستر مناسب نرم‌افزاری و توسعه وب‌سرویس‌های موردنیاز برای جمع‌آوری داده‌ها برشمرد.

 مهندس رخشانی مهر بابیان اینکه طرح حذف قبوض کاغذی در دستور کار قرار دارد، افزود: بسترسازی‌ها و کاری سازی‌های لازم جهت اجرای این طرح در دست بررسی است.

معاون هماهنگی توزیع شركت توانیر با اشاره به اینكه هدف ما احصا و رفع مشكلات و ایجاد مطالبه گری است، افزود: در این جلسات تعهداتی خواهیم داد و به دنبال آن مطالباتی خواهیم داشت.

مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق استان مرکزی هم در این نشست بابیان اینکه استفاده از نور طبیعی نقش بسزایی در کاهش مصرف برق دارد، در جمع مدیران ارشد توزیع برق کشور از پروژه خلاقانه نورگیر طبیعی برای اولین بار در کشور در این شرکت رونمایی کرد.

مهندس محمد اله داد با بیان اینکه سهم عمده مصرف برق استان مرکزی در بخش صنایع است، افزود:  پروژه TOU (اصلاح ساعات تعرفه) برای سومین سال متوالی در استان مرکزی  اجرا و نتایج آن تجزیه‌وتحلیل شده است.

در این جلسه، مدیران عامل و معاونان شرکت‌های توزیع حاضر، به ارائه نقطه نظرات، دیدگاه‌ها و طرح تجارب موفق خود در زمینه گذر از پیك بار تابستان پرداختند.

نشست مدیران عامل شرکت‌های توزیع نیروی برق منطقه یک كشور با حضور مدیران عامل، معاونان خدمات مشتركین و بهره‌برداری استان‌های اصفهان، البرز، تهران، قزوین، قم، مشهد، چهارمحال و بختیاری و مرکزی و توزیع برق شهرستان‌های اصفهان و تهران بزرگ  به میزبانی شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی در اراک برگزار شد.

شایان ذکر است، مدیران ارشد توزیع برق کشور از  کانال زیرزمینی تأسیسات انرژی بازار تاریخی اراک، ایستگاه شارژ خورشیدی دوچرخه برقی و دکل رادیویی نصب سریع در مواقع  بحران  شرکت توزیع برق استان مرکزی بازدید کردند

گروه خبر: