برگزاری نشست سالانه سیستم پایش توزیع برق مشهد

Printer-friendly version
چهارشنبه, تير 19, 1398
در این همایش با اهدای لوح تقدیر از واحدهای برتر شرکت تجلیل به عمل آمد.

نشست سالانه سیستم پایش با حضور مدیرعامل، قائم‌مقام‌ها، مدیران و رؤسای ادارات شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد برگزار و با اهدای لوح تقدیر به واحدهای برتر شرکت تجلیل به عمل آمد.

به گزارش دفتر روابط عمومی، در این جلسه مهندس سعیدی با اشاره به اینکه پیشرفت‌های توزیع برق مشهد مرهون همت مدیران و کارکنان بوده است گفت: بار اصلی شرکت بر دوش این عزیزان است و امروز با تلاش شما می‌بینیم که در کلاس کشوری قرار داریم و البته برای رسیدن به کلاس جهانی باید بیشتر تلاش کنیم.

امروز توزیع برق مشهد یک شرکت بهره‌ور و در کلاس ایران است و این موفقیت را اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در بازدید از شرکت ما اذعان کرده‌اند.

این غلیان تلاش همکاران، برای بهبود سیستم و بهره‌وری بوده است که جای افتخار دارد.

مهندس سعیدی با بیان اینکه استقرار سیستم پایش با 10 سال سابقه در توزیع برق مشهد یک افتخار محسوب می‌شود و این سیستم با دقت بالای 80 درصد در کلاس ایران می‌تواند کلاس خوبی باشد، گفت: ما خوب هستیم اما عالی نیستیم و راهی طولانی در پیش داریم بنابراین باید بر روی توسعه شخصی بهتر کار کنیم تا انتقادپذیری ما ارتقاء یابد.

وی گرفتار شدن مدیران در چند دام را خاطرنشان کرد و گفت: دام ساختار سازمانی و اتلاف آفرینی آن یکی از دام‌های مدیران است و این ساختار باید فرآیندی شود.

مدیریت دارایی فیزیکی که به‌واقع مدیریت دارایی بیت‌المال است امروز با متدهای علمی می‌تواند تا 100 سال عمر تجهیزات ما را بالا ببرد.

شرکت ما هیچ کاری به‌غیراز مدیریت دارایی فیزیکی برعهده ندارد و وظیفه همه ارکان شرکت توجه به مدیریت دارایی فیزیکی است. امروز ما نباید از تغییر، ترس و واهمه داشته باشیم و باید جسورانه و به‌صورت عمیق، تغییر را بپذیریم و ریسک‌پذیر باشیم.

وی اضافه کرد: دام دیگر مدیران، دام اختیارات است چرا که به‌ نظام سلسله‌مراتب عادت کرده‌ایم. مدیران ما از شایستگی‌های زیادی برخوردارند اما اختیارات سلسله‌مراتب، مانع آن‌ها شده است. تفویض اختیارات باید به زیردست و مدیران زبردست داده شود و در این راه، تسهیل گری را با دستور، اشتباه نگیریم ضمن اینکه همواره کنترل و نظارت را باید مدنظر داشته باشیم.

وی گفت: از دیگر دام مدیران این است که هر چه سطح مدیران، ارشدتر می‌شود در کارهای جزئی دخالت نمی‌کنند. مدیران کلان نگر در کارهای جزئی دخالت نمی‌کنند و ما گرفتار آن هستیم.

مهندس سعیدی در ادامه با اشاره به نقش و جایگاه شاخص‌ها در ارزیابی‌ها گفت: یکی از آرزوهای ما این بوده که شرکت توانیر بر اساس شاخص‌ها به ارزیابی بپردازد و امروز که با شاخص‌های توانیر مورد ارزیابی قرار می‌گیریم باید حساسیت‌ها را بالا ببریم، لذا دقت در فرآیندها و شاخص‌ها ضروری است و باید منطبق با توانیر باشد.

وی در خاتمه ضمن توصیه به شرکت‌کنندگان جلسه گفت: تفویض اختیار در شورای معاونین پیگیری خواهد شد ضمن اینکه طی بخشنامه‌ای مقرر خواهد شد تا در هر واحدی رئیس مالی اداری به‌عنوان مبصر 5S به نظارت بپردازد.

در این نشست مهندس ثناگر مدیر دفتر توسعه مدیریت و تحول اداری نیز با اشاره به اهداف جلسه سالانه سیستم پایش گفت: تقدیر از واحدهای برتر سال 97 در شاخص‌های ارزیابی عملکرد، ارائه گزارش دفتر تمتا از مجموع کالاهای سیستم ارزیابی و برنامه‌های پیش رو ازجمله اهداف این نشست است.

وی گزارشی از وضعیت فعلی سیستم پایش و همچنین شاخص‌های فرآیندی در حوزه‌های مختلف و معاونت را ارائه کرد.

مهندس ثناگر در این جلسه به بیان ویژگی‌های کمیته مدیریت عملکرد و معرفی اعضا و تشریح وظایف آن‌ها پرداخت و گفت: کلیه کارهایی که در سیستم ارزیابی انجام می‌شود زیر نظر این کمیته (شامل قائم‌مقام‌ها معاونین و مدیرعامل) خواهد بود.

در ادامه این جلسه مهندس مولوی مدیر طرح میز خدمت استان خراسان رضوی درباره شاخص‌های اصلاح فرآیندها، میز خدمت و صیانت از حقوق شهروندی و همچنین سلامت اداری و نقش جایگاه آن‌ها در جامعه گفت: امروز خط مقدم جبهه ما، میز خدمت است و اگر یک روز باید اسلحه به دست می‌گرفتیم امروز با جهاد اداری روبه‌رو هستیم و هر یک از ما با قلم، کتاب و تفکر باید به مردم خدمت کنیم.

شایان ذکر است در پایان این جلسه و بر اساس نتایج سیستم پایش در سال 97 واحدهای برتر شرکت به شرح ذیل معرفی شده و لوح تقدیر دریافت کردند.

لوح تقدیر در بین امور اجرایی که بالاترین امتیاز را کسب کرده است به مهندس نوربخش مدیر امور برق سه اهدا شد.

لوح تقدیر در بین امورهای اجرایی که بالاترین امتیاز و رشد و بهبود را کسب کرده است به مهندس سکندری شهری مدیر امور نت فشار متوسط شرق مشهد اهدا شد.

لوح تقدیر در بین ادارات نواحی که بالاترین امتیاز و رشد و بهبود را کسب کرده است به مهندس صداقت رئیس اداره برق توس اهدا شد.

لوح تقدیر در بین گروه‌های تخصصی که بالاترین امتیاز و رشد و بهبود را کسب کرده است به مهندس خیری مدیر گروه بازرسی لوازم اندازه‌گیری غرب مشهد اهدا شد.

همچنین لوح تقدیر به رؤسای ادارات زیرمجموعه امورها و ادارات نواحی که بالاترین امتیاز و بهبود را کسب کرده بودند اهدا شد.

 

گروه خبر: