برگزاری مراسم عزادارای دهه آخر ماه صفر در شرکت برق منطقه ای سمنان

Printer-friendly version
سه شنبه, آبان 15, 1397
همزمان با ایام شهادت رسول اکرم (ص) و سبط اکبر ایشان ، امام حستن مجتبی (ع) و هشتمین پیشوای شیعیان امام رضا (ع)

همزمان با ایام دهه آخر ماه صفر و شهادت رسول اکرم (ص) و سبط اکبر ایشان ، امام حستن مجتبی (ع) و هشتمین پیشوای شیعیان امام رضا (ع) ، مراسم عزاداری با حضور مدیر عامل ، معاونین و کارکنان شرکت برق منطقه ای سمنان در محل نماز خانه این شرکت برگزار گردید .

در این مراسم حجه الاسلام برزونژاد ، با تسلیت روزهای پایانی ماه صفر بیان داشت : پیامبر اکرم (ص) در طول حیات پر از خیر و برکت خود سبک و شیوه زندگی کردن را به امت خود آموختند .

وی توجه به سبک زندگی اسلامی و عمل به دستورات دین مبین اسلام و داشتن اخلاقی نیکو را حلال مشکلات امروزی خانواده ها دانست و افزود : پیامبر اسلام (ص) برانگیخته شد تا مکارم اخلاق را به انسان ها بیاموزد و خود ایشان نیز با خلق عظیم توانست مردم را به دور خود جمع نماید .

حجه الاسلام برزونژاد ، یکی از گرفتاری های انسان ها را داشتن صفت ناپسند حسد عنوان نمود و گفت : رذیله اخلاقی حسد باعث می شود که  در برابر رشد و تعالی مادی و معنوی دیگران ، واکنش نشان داده و زندگی را برای خود و اطرافیان سخت نماید .

وی از راهکارهای دوری از چشم زخم دیگران را قربانی کردن ، انگشتر عقیق به دست نمودن و احترام گذاشتن به پدر و مادر و بزرگان برشمرد .

در ادامه این مراسم یکی از مداحان اهلبیت (ع) به ذکر مصیبت و مرثیه خوانی در رثای پیامبر اکرم و امام حسن (ع) و امام رضا (ع) پرداخت .