برگزاری آیین کلنگ زنی 3 پروژه آبرسانی روستایی در شهرستان گتوند

Printer-friendly version
يكشنبه, ارديبهشت 23, 1397
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان

آیین کلنگ زنی 3 پروژه آبرسانی روستایی شهرستان گتوند با حضور نماینده مردم شهرستان های شوشتر، گتوند و عقیلی و جمعی از مسوولین محلی گتوند برگزار شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان از بهبود کمی و کیفی آب شرب 26 روستای شهرستان گتوند خبر داد و گفت: با عملیات سازی 3 پروژه آبرسانی روستایی در سطح شهرستان گتوند در بخش های عقیلی و مرکزی آب شرب 26 روستای این شهرستان بلحاظ کمی و کیفی بهبود پیدا خواهد کرد.

درویشعلی کریمی در آیین کلنگ زنی پروژه آبرسانی به روستاهای آبید حاجی بابا و آبید علی باز اظهار کرد: عملیات حفر چاه عمیق و کارگزاری 8 کیلومتر خط انتقال آب شرب تا هفته دولت به اتمام خواهد رسید و در فاز بعد عملیات تجهیز چاه اجرا خواهد شد.

کریمی یادآور شد: روستای آبید حاجی بابا 69 خانوار با جمعیتی بالغ بر 356 نفر و آبید علی باز 87 خانوار با جمعیتی بالغ بر 451 را تحت پوشش دارند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود و در آیین کلنگ زنی پروژه آبرسانی به روستاهای دشت درب علیا و امام محمدبن زید اظهار کرد: در این پروژه مخزن هوایی 100 متر مکعبی احداث خواهد شد و عملیات کارگزاری 10 کیلومتر خط انتقال آب شرب از فاز سوم مجتمع آبرسانی عقیلی شهرستان گتوند به اجرا درخواهد آمد.

کریمی ادامه داد: این پروژه در 3 فاز تعریف شده است که در فاز اول 6 روستا از نعمت آب شرب پایدار و بهداشتی بهره مند شده، در فاز دوم که در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید 8 روستا و در فاز سوم 6 روستا در ایام مبارک دهه فجر از نعمت آب شرب پایدار و بهداشتی بهره مند می شوند.

وی از بهبود کیفیت و افزایش فشار آب شرب اهالی شریف 20 روستای تحت پوشش این مجتمع آبرسانی، با بهره برداری از این پروژه خبر داد.

کریمی یادآور شد: این 20 روستا از توابع بخش عقیلی هستند و جمعیتی بالغ بر 13 هزار و 300 نفر را تحت پوشش دارند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود و در آیین کلنگ زنی پروژه آبرسانی به 4 روستای بخش مرکزی شهرستان گتوند اظهار کرد: در این پروژه آب شرب 4 روستای عباس آباد، سه پیرون، پل پرزین و میان پیلان پایدار خواهد شد.

وی افزود: حفر یک حلقه چاه فلمن و. کارگزاری 7 کیلومتر خط انتقال آب شرب در منطقه کوهستانی و سخت گذر از جمله اقدامتی است که در این پروژه اجرا خواهد شد.

کریمی خاطرنشان ساخت: با بهره برداری از این پروژه در هفته دولت آب شرب اهالی شریف این 4 روستا پایدار و بلحاظ کمی و کیفی بهبود می یابد.

گفتنی است 4 روستای عباس آباد، سه پیرون، میان پیلان و پل پرزین از توابع بخش مرکزی شهرستان گتوند هستند و 210 خانوار با جمعیتی بالغ بر 1050 نفر را تحت پوشش دارند.