Error message

Notice: unserialize(): Error at offset 11 of 39 bytes in variable_initialize() (line 1189 of /var/www/vhosts/barghab.ir/httpdocs/includes/bootstrap.inc).

برق مصرفی دستگاه‌های اجرایی از طریق کنتورهای هوشمند رصد می‌شود

Printer-friendly version
سه شنبه, تير 4, 1398
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان از رصد هوشمند مصرف برق خبر داد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه رادیویی صبح‌به‌خیر قومس، نکات لازم در حوزه مدیریت مصرف و نحوه مشارکت درگذر از پیک بار تابستانی را تبیین کرد.

سید محمد موسوی زاده با اشاره به این‌که پیک مصرف استان در روز سوم تیرماه به 475 مگاوات رسیده گفت: این مقدار به نسبت مدت متناظر سال گذشته و در شرایط مشابه، حدود 5/6 درصد افزایش یافته است.

وی افزود: با توجه به رشد پیک بار، از سوی مرکز کنترل شبکه، استان سمنان در زمینه مصرف برق در وضعیت هشدار قرار گرفته و با کاهش حداقل 10 درصدی مصرف، از این شرایط خارج خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که تغییر ساعات کار اداری استان در کاهش پیک بار استان تأثیرگذار است اضافه کرد: برق مصرفی دستگاه‌های اجرائی استان از طریق کنتورهای فهام و هوشمند رصد و پایش می‌شود و اداراتی که در این زمینه همکاری نکنند، اخطار لازم به آنان ارائه و با هماهنگی استانداری و دادستانی، برای قطع برق مشترکان پرمصرف و بدمصرف، اقدام قانونی صورت خواهد پذیرفت.

موسوی زاده به روش‌های ساده مدیریت مصرف توسط مشترکان برای گذر از پیک بار تابستان اشاره کرد و یادآور شد: استفاده از دور کند کولرهای آبی و تنظیم کولرهای گازی بر روی 24 درجه سانتی‌گراد و همچنین بهره‌مندی از نور طبیعی روز و خاموش کردن لامپ‌های اضافی و غیرضروری، از مهم‌ترین راهکارهای صرفه‌جوئی و مدیریت مصرف به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: عدم استفاده از تجهیزات الکتریکی که موردنیاز نیستند و همچنین از مدار خارج کردن دستگاه‌های برودتی در پایان ساعت وقت کاری اداری، از مهم‌ترین راهکارهای مدیریت مصرف در  ادارات است.

گروه خبر: