برق‌رسانی به ۵۰ روستای شهرستان خاش

Printer-friendly version
سه شنبه, مرداد 22, 1398
مجری طرح برق‌رسانی به روستاهای فاقد برق استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

مجری طرح برق‌رسانی به روستاهای فاقد برق استان سیستان و بلوچستان گفت: در حال‌حاضر حدود ۲۵ روستای بالای ۱۰ خانوار و ۲۵ روستای زیر ۱۰ خانوار در شهرستان خاش در دستور کار برق‌رسانی قرار دارد.
رضا میرزاده با اشاره به اینکه از سال ۹۶ تاکنون هیچ مجوزی مبنی بر برق‌رسانی به روستاهایی که در اراضی ملی شکل گرفته‌اند صادر نشده است، عنوان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته اخیرا با صدور نامه‌ای از سوی اداره کل منابع طبیعی، برق‌رسانی به این روستاها بلا مانع اعلام شده که با جمع‌بندی به‌عمل آمده در حال‌حاضر حدود ۲۵ روستای بالای ۱۰ خانوار و ۲۵ روستای زیر ۱۰ خانوار در شهرستان خاش در دستور کار برق‌رسانی قرار گرفته و در سایر شهرستان‌ها نیز اقداماتی انجام شده که در حال جمع‌بندی و نهایی شدن است.
به‌گزارش پاون، وی افزود: در راستای سیاست‌های وزارت نیرو درخصوص برق‌رسانی به روستاهای بالای ۱۰ خانوار در سال ۱۳۹۴ این شرکت طی نامه‌های جداگانه به استاندار، نمایندگان و فرمانداران فهرست روستاهای فاقد برق بالای ۱۰ خانوار و دارای مجوز برق‌رسانی را خواستار شد.
مجری طرح برق‌رسانی به روستاهای فاقد برق استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: بر اساس سرشماری سال ۹۰ و بازدیدهای میدانی و همچنین تهیه فیلم و عکس و صورتجلسه روستاهای حائز شرایط برق‌رسانی طی سال‌های ۹۴ و  ۹۵ و اوایل سال ۹۶ برق‌دار و جشن برق‌دار شدن روستاهای بالای ۱۰ خانوار برگزار شد.
وی یادآور شد: پس از آن، برخی دیگر از روستاهای دارای مجوز استان که تعداد خانوار آنها افزایش پیدا کرده بود نیز از نعمت برق برخوردار شدند.

گروه خبر: