برخورد دستگاه بتن ریز با شبکه های برق در بجنورد منجر به برق گرفتگی شدید کارگر ساختمانی شد

Printer-friendly version
شنبه, مهر 10, 1395
شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی:

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی، برخورد دستگاه بتن ریز با شبکه فشار متوسط در بجنورد منجر به حادثه شد.

کارشناس ایمنی شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی از وقوع یک حادثه دلخراش برای کارگر دستگاه بتن ریز در بجنورد خبر داد و گفت: این حادثه روز جمعه هفته گذشته به دنبال برخورد بالابر دستگاه بتن ریز با شبکه 20 کیلو ولت در خیابان میرزا کوچک خان  بجنورد اتفاق افتاده است.

مهندس "مرتضی رحیمی" در بیان جزئیات این حادثه اظهار داشت: کارگران، پس از پایان عملیات بتن ریزی مشغول نظافت و پاکسازی دست و صورت و البسه خود بودند که در حین جمع آوری بالابر دستگاه توسط راننده ناشی، یکی از کارگران دچار برق گرفتگی می شود.

وی ادامه داد: پس از برخورد بالابر دستگاه بتن ریز، خودرو برق دار شده و تانکر آب متصل که کارگران برای شستشو از آن استفاده می کردند نیز برق دار می شود.

وی افزود: یکی از کارگران که در حین شستشو دست بوده، بلافاصله دچار برق گرفتگی شده و پس از پرتاب به دلیل شوک برقی، دچار حریق می شود.

این مسئول با اشاره به دلخراش بودن این حادثه خاطرنشان کرد: مصدوم 38 ساله بلافاصله به بیمارستان منتقل می شود تا عملیات نجات و درمان وی آغاز شود.

به گفته "رحیمی" علت این حادثه، عدم توجه به حریم شبکه های برق و نبود تبحر کافی راننده خودرو بتن ریز اعلام شده است.

کارشناس ایمنی شرکت توزیع برق استان ضمن یاداوری این نکته که خوشبختانه فرد حادثه دیده از مرگ حتمی نجات یافته است، بر لزوم توجه ویژه به خطرات برق به ویژه از سوی کارگران ساختمانی تاکید کرد.

وی اظهار داشت: حفظ حریم شبکه های برق از سوی تمامی افراد جامعه الزامی است و چنان چه فرد یا گروهی ناچار به کار در حریم شبکه های برق بود باید پیش از شروع به کار، مراتب را به اطلاع واحد اتفاقات 121 شرکت توزیع برق استان برساند.

این مسئول افزود: همکاران اتفاقات شرکت توزیع برق خراسان شمالی در تمامی ساعات شبانه روز برای راهنمایی و ارائه راهکار به همشهریان آماده هستند.