بازسازی چهار دستگاه دکل خط ۴۰۰ کیلوولت امیدیه به اهواز

Printer-friendly version
يكشنبه, ارديبهشت 22, 1398
این دکل‌ها به علت وزش طوفان سقوط کرده بودند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: چهار دستگاه دکل خط ۴۰۰ کیلوولت امیدیه دو به پست شهید دقایقی اهواز که به علت وزش طوفان سقوط کرده بودند بازسازی و وارد مدار شدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه‌ای خوزستان، محمود دشت بزرگ اظهار داشت: بر اثر طوفان باد و تگرگ در آذرماه سال گذشته تعداد چهار دکل از خط ۴۰۰ کیلوولت امیدیه دو به پست شهید دقایقی اهواز سقوط و خسارت 40 میلیارد ریالی به این شرکت وارد کرده بود.

وی بیان کرد: خط ۴۰۰ کیلوولت امیدیه دو – شهید دقایقی اهواز از خطوط تبادلی شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با پیک بار ۶۵۰ مگاوات بوده که بعد از سقوط دکل‌ها بار آن به خطوط دیگر منتقل شد تا خاموشی در شبکه ایجاد نشود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با بیان آنکه برای عبور از تابستان 98 در مدار بودن خط 400 کیلوولت امیدیه لازم و ضروری بوده است، تصریح کرد: بعد از سقوط دکل‌ها با برنامه‌ریزی انجام‌شده و با ایجاد یک جاده دسترسی 4 دکل سقوط کرده با جایگزینی 5 دکل بازسازی و خط به حالت عادی بازگشت و برق‌دار شد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان ایجاد دکل پنجم به‌صورت زاویه را برای بالا بردن امنیت دکل‌های مجاور در شرایط نامساعد جوی اعلام کرد.

گروه خبر: