بازرسی وضعیت مصرف برق دستگاه‌های اجرایی استان سمنان

Printer-friendly version
يكشنبه, تير 16, 1398
از سوی معاون استاندار سمنان به ادارات ابلاغ شد.

از سوی معاون هماهنگی امور اقتصادی و سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان، نامه همکاری بخش‌های اداری، صنعتی و کشاورزی  در گذر از پیک بار تابستانی، به مدیران کل دستگاه‌های اجرائی، بانک‌ها و شهرداری‌ها ابلاغ شد.

حشمت ا... عسکری در این ابلاغیه تأکید نموده است: با توجه به تغییر ساعت اداری، نامه وزیر نیرو و مصوبات هیئت‌وزیران و به‌منظور تأمین برق و افزایش پایداری شبکه و جلوگیری از خاموشی و ضرورت اعمال محدودیت‌ها برای عبور از اوج بار تابستان سال جاری، می‌بایست موارد مرتبط با کاهش مصرف برق به نحو شایسته‌ای اجرایی شود.

وی با اشاره به این‌که می‌بایست در فصل تابستان مصرف برق به‌گونه‌ای مدیریت شود که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یابد تصریح کرده است: به‌منظور مدیریت برق مصرفی تجهیزات سرمایشی، دمای محیط کار حداقل 25 درجه سانتی‌گراد تنظیم و استفاده حداکثری از نور طبیعی طی روز صورت گرفته و کلیه سیستم‌های سرمایشی و روشنایی پس از وقت اداری از مدار خارج شوند.

وی در این ابلاغ خاطرنشان کرده است: کلیه واحدهای صنعتی، عمومی، اداری و کشاورزی که دارای مولّد برق بیش از 100 کیلووات هستند، موظفند طی ماه‌های تیر و مرداد بین ساعات 12 الی 18 جهت تأمین کل و یا بخشی از برق موردنیاز از ظرفیت نیروگاهی خود استفاده نمایند.

وی با عنوان این‌که شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی استان موظف به تأمین سوخت موردنیاز مولّدهای مذکور به‌ویژه در تابستان است تأکید کرده است: ترغیب شبکه‌ها و رسانه‌های محلی برای ارتقای سطح مشارکت مردم در طرح‌های مدیریت مصرف به‌ویژه اتکا به فرهنگ غنی ارزش‌ها و سنت‌های استان در دستور کار قرار گیرد.

معاون استاندار در این نامه به اتخاذ تدابیر لازم برای همکاری مؤثر مشترکین صنعتی و کشاورزی برای اجرای طرح‌های تشویقی مدیریت بار اشاره کرده است.

وی همچنین به همکاری بخش‌های مختلف با گروه‌های کاری و بازرسی شرکت توزیع نیروی برق را مورد تأکید قرار داده و ابلاغ نموده است: شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان موظف است با انجام بازرسی ویژه و دوره‌ای به‌صورت شبانه‌روزی، نحوه همکاری و اجرای بخشنامه را در بخش اداری شامل؛ سازمان‌ها، ادارات، نهادها، بانک‌ها، شهرداری‌ها و سایر ارگان‌ها و در بخش‌های صنعتی و کشاورزی رصد نموده و گزارش آن را به‌صورت منظّم به استانداری ارسال کند. 

گروه خبر: