بازدید مدیر کل نظارت بر اجرای طرحهای آب و فاضلاب کشور از تصفیه خانه خین عرب مشهد

Printer-friendly version
چهارشنبه, مهر 18, 1397
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب مشهد، 

مدیر کل نظارت بر اجرای طرحهای آب و فاضلاب کشور از محل تصفیه خانه خین عرب مشهد و حاشیه کشف رود بازدید به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب مشهد، مهندس اسماعیلی مدیر کل نظارت بر اجرای طرحهای آب و فاضلاب کشور طی بازدید از تصفیه خانه خین عرب و حاشیه کشف رود ضمن تقدیر از اقدامات شرکت آبفای مشهد دراجرای شبکه جمع اوری فاضلاب مشهد گفت این پروژه باید باشتاب بیشتری اتمام یابد.

مهندس سیدعلیرضا طباطبایی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد هم در حاشیه بازدید از تصفیه خانه خین عرب گفت: سرانه ظرفیت تصفیه خانه های فاضلاب در مشهد به ۴۰۰ هزار متر مکعب خواهد رسید.مهندس طباطبایی، عنوان کرد: ۵ تصفیه خانه در شهر مشهد ساخته شده است که تصفیه خانه خین عرب جزو دو تصفیه خانه ای است که در اواخر سال ۹۵ توسط رئیس جمهور محترم به بهره برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه تصفیه خانه خین عرب مشهد یکی از مدرن ترین تصفیه خانه های کشور و منطقه است، نیز بیان داشت: در حال حاضر ظرفیت تصفیه ۲۶۳ هزار متر مکعب را در شبانه روز داریم و در حال ارتقای ۱۴۰ هزار متر مکعب دیگر هستیم و امید داریم در مجموع این میزان را به ۴۰۰ هزار متر مکعب برسانیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد ادامه داد: فرآیند تصفیه خانه خین عرب به روش ASBR است که درمدول اول این پروژه باهزینه ۱۴میلیون یوروو و ۴۰۰ میلیارد ریال طی ۵ سال احداث وجمعیتی بالغ بر۵۳۰ هزار نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد و در مدول دوم پیش بینی تصفیه ۱۲۷هزارمترمکعب در شبانه روز است.

وی پروژه احداث تصفیه خانه های فاضلاب التیمورو خین عرب را بزرگ ترین پروژه اقتصاد مقاومتی در بخش آب وفاضلاب وزارت نیرو در کشور دانست و افزود تا افق ۱۴۲۰احداث چند تصفیه خانه فاضلاب دیگر در دستورکار شرکت قرار دارد که در مرحله برنامه ریزی و مراحل مناقصه قرار دارد.