اخبار

برگزاری نخستين وب كنفرانس ملی تاب آوری در صنعت برق

نخستين وب كنفرانس ملي تاب آوري در صنعت برق فردا / يكشنبه 11خرداد/ با حضور معاون وزير نيرو در امور برق وانرژي برگزار مي شود.

دبيرنخستين كنفرانس تاب آوري در صنعت برق با بيان اينكه اين رويداد ساعت 8:30 فردا / يكشنبه 11خرداد/  به صورت مجازي آغاز به كار خواهد كرد، خاطرنشان ساخت: با توجه به نگراني هاي مطرح شده در خصوص شيوع ويروس كرونا، اين رويداد به صورت مجازي برگزار  و امكان سخنراني و ارائه شفاهي مقالات از راه دور فراهم شده است.

انجام خدمات وظایف نگهبانی وحفاظت ازکلیه ساختمانهای اداری...

شماره مناقصه ح99/5/م2
موضوع مناقصه اجرا
نوع مناقصه عمومی دو مرحله ای
منابع مالي جاری
مدت انجام کار يا تحويل کالا 12 ماه
مبلغ تضمين 1,068,780,585
تضمين شرکت در مناقصه

افتتاح پروژه آبرسانی در15 روستای خراسان جنوبی

با حضور دکتر اردکانیان وزیر نیرو در پنجمین هفته از پویش هر هفته _الف_ب_ایران پروژه آبرسانی و تامین آب پایدار ۱۵ روستای استان با اعتبار ۲۴۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید و ۱۰ هزار نفر جمعیت این روستاها از آب شرب پایدار برخوردار شدند.

وزیر نیرو در آیین افتتاح این پروژه با بیان اینکه امروز پروژه آبرسانی به ۱۵ روستا به صورت نمادین در روستای درمیان افتتاح می شود، گفت: با افتتاح این پروژه ۱۰ هزار نفر جمعیت ساکن در این روستاها، از نعمت آب شرب سالم و پایدار بهره مند می شوند.

هماهنگی و تعامل نزديك ارگانها تسهيل گر خدمت رسانی به مردم است

به گزارش دفتر روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان زنجان، مهندس عليزاده مديرعامل اين شركت در ديدار با شهردار زنجان ضمن تبريك انتصاب وي  گفت:دو ارگان توزيع برق و شهرداري در يك هدف مشترك بدنبال توسعه شهر و رفاه و آسايش جامعه هستند و براي رسيدن به اين هدف متعالي اجراي پروژه هاي شهري  با هماهنگي همديگر سرعت بيشتري خواهند گرفت كه نتيجه آن افزايش رضايت شهروندان را درپي خواهد داشت

آغازعملیات آبرسانی به فاز دوم مجتمع باغات حاجی آباد

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان حاجی آباد از آغاز عملیات آبرسانی به فاز دوم مجتمع باغات خبر داد.

محمد میرزاده افزود: در اجرای این طرح شش کیلومتر لوله گذاری انجام می شود. همچنین با اتمام اجرای خط انتقال مجتمع باغات، آبرسانی به روستای کشکوییه نیز انجام می شود.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان حاجی آباد گفت: آب روستای کشکوئیه پیش تر از طریق چاه حفرشده در جوار روستا آبرسانی می شد که به علت کاهش آبدهی تصمیم گرفته شد تا آب مورد نیاز این روستا از طریق مجتمع باغات انجام شود.

تقديراستاندار مركزی از روابط عمومی آبفای استان

    مهندس سيدعلي آقازاده در مراسمي كه به مناسبت روزملي ارتباطات و روابط عمومي در محل استانداري مركزي برگزار شد با اهداء لوح سپاس  از روابط عمومي شركت آب وفاضلاب استان مركزي قدرداني نمود 

 در قسمتي از اين لوح آمده است : بيست وهفتم ارديبهشت ماه روز ملي ارتباطات وروابط عمومي ،موفقيت و كسب رتبه برتر روابط عمومي آن دستگاه در سال 1398 را به جنابعالي تبريك عرض نموده ، از درگاه ايزد منان برايتان موفقيت و سربلندي مسئلت مينمايم.

تشریح عملکرد ۱۰ ساله نظام پیشنهادهای شرکت برق منطقه ای سمنان

 

تشریح عملکرد 10 ساله نظام  پیشنهادهای شرکت برق منطقه ای سمنان

 

عملکرد ۱۰ ساله نظام پیشنهادهای شرکت برق منطقه ای سمنان توسط  دبیر نظام پیشنهادهای این شرکت تشریح گردید . 

 مهندس یعسوب قلیچ لی ، دبیر نظام پیشنهادهای شرکت برق منطقه ای سمنان  با اشاره به عملکرد نظام پیشنهادهای شرکت طی سال‌های ۸۲ تا ۹۸ گفت: نظام پیشنهادها در شرکت برق منطقه ای سمنان طی این سال ها ، رشد چشمگیری داشته و موجب افزایش بهره وری سازمانی گردیده است.

افتتاح سد سیاهو در سربیشه خراسان جنوبی

سد "سیاهو" سربیشه استان خراسان جنوبی امروز شنبه در پنجمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، عملیات احداث سد سیاهو در شهرستان سربیشه استان خراسان جنوبی، با اعتبار ۸۰ میلیارد تومان در سال ۸۴ آغاز شده است.
این پروژه به منظور مهار، کنترل و ذخیره‌سازی جریان پایه و سیلاب‌های فصلی و تنظیم آن برای تامین آب کشاورزی با ایجاد ۴۵۰ هکتار اراضی مدرن شبکه آبیاری و زهکشی اجرا شده است.

آغازعملیات اجرایی احداث نیروگاه بادی ۵۰ مگاواتی سربیشه

عملیات اجرایی احداث نیروگاه بادی ۵۰ مگاواتی منطقه سربیشه شهرستان "درح" خراسان جنوبی صبح امروز در پنجمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، این نیروگاه که با سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیون یورو معادل ۱۱۲۰ میلیارد تومان است و سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

پیام تبریک وزیر نیرو به رئیس جدید مجلس شورای اسلامی

وزیر نیرو در پیامی، انتخاب محمدباقر قاليباف به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی را تبریک گفت.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، متن پیام تبریک رضا اردکانیان وزیر نیرو به این شرح است:
جناب آقاي دكتر محمدباقر قاليباف
رياست محترم مجلس شوراي اسلامي

معافیت وزارت نیرو از پرداخت هزینه‌ دادرسی رفع تصرفات غیرقانونی حریم رودخانه‌ها

لایحه الحاق وزارت نیرو به فهرست دستگاه‌های اجرایی مشمول ماده ۲۸ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور درخصوص معافیت این وزارت از پرداخت هزینه‌های دادرسی در دعاوی رفع تصرفات غیر قانونی از اراضی بستر و حریم رودخانه‌ها، مسیل‌ها، انهار طبیعی، کانال‌های عمومی، تالاب‌ها و برکه‌های طبیعی، در دستورکار کمیسیون لوایح هیئت دولت قرار گرفت.

پایداری برق درگرو تنظیم کولرهای گازی

سخنگوي صنعت برق گفت: ميانگين دماي هوا يك درجه سلسيوس افزايش يافته و همين امر باعث بالا رفتن استفاده از وسايل سرمايشي و روند صعودي مصرف برق شده است.

دكتر مصطفي رجبي امروز در گفت وگو با راديو پيام با تاكيد براين كه مردم مي توانند با تنظيم دماي كولرهاي گازي خود روي 24 تا 25 درجه(دماي آسايش)  به كاهش مصرف برق خود كمك كنند، گفت: تنظيم كولرهاي گازي روي اين درجه، مي توانند در تامين مطمئن برق سهم بسزايي داشته باشند.

تنظيم دمای كولرهای گازی و كاهش هزينه برق

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق كردستان با بيان اينكه 70 درصد مصرف برق خانوارها در فصل گرم مربوط به استفاده از وسايل سرمايشي است، گفت: مشتركان دماي كولر گازي را روي درجه 24 تا 25 درجه سانتيگراد تنظيم كنند تا هزينه و مصرف برق كاهش يابد.

به گزارش روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان كردستان، هيوا لهونيان در تصريح اين خبر گفت: قرار دادن كندانسور و خنك كننده كولر گازي در مسير باد و خودداري از مصرف بي رويه و غيرمسوولانه در ساعات پيك روز، تاثير زيادي در كاهش مصرف برق دارد.

كنترل از راه دور سامانه های سرمايشی ادارات تهران

معاون فروش و خدمات مشتركين شركت توزيع نيروي برق تهران بزرگ از راه اندازي سامانه تنظيم و كنترل از راه دور دستگاههاي سرمايشي ادارات بزرگ پايتخت در ساعات اوج بار با استفاده از فناوري هاي مبتني بر اينترنت اشيا، به منظور كاهش مصرف برق تهران، خبر داد.

نوسازی شبكه توزيع برق جزيره هنگام 

سرپرست شركت توزيع نيروي برق استان هرمزگان گفت: باتوجه به فرسودگي شبكه و تاسيسات برق رساني جزيره هنگام، بهينه سازي شبكه اين جزيره در اولويت قرار دارد كه بزودي اجرا مي شود.

به گزارش روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق هرمزگان، مهندس عليرضا رنجبر در بازديد از شبكه برق رساني جزيره هنگام افزود: كابل زيردريايي كه برق جزيره هنگام را از قشم تامين ميكند نياز به اصلاحات اساسي دارد كه براين اساس طبق برنامه ريزي هاي صورت گرفته زيرساختهاي آن با رويكرد كاهش تلفات و افزايش ماندگاري شبكه طبق برنامه زماني مشخص اجرا مي شود.

تامین اعتبار پروژه های قابل بهره برداری امسال سیاست های دولت است

معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: تامین منابع مالی همه طرح ها و پروژه های قابل بهره برداری تا پایان امسال از سیاست های دولت تدبیر و امید است.  

محمدباقرنوبخت در حاشیه بازدید از روند احداث سد پلرود رودسر بیان کرد: سد پلرود تا کنون ۷۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بر اساس هماهنگی های صورت گرفته، امکانات و شرایط فنی و اجرایی برای بهره برداری و آبگیری این سد تا پایان سال ۹۹ وجود دارد.

رعایت حریم خطوط بحث تملک برق نیست بلکه بحث ایمنی مردم است

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای یزد، ابوالفضل اسدی در این نشست ضمن ارائه گزارش از ظرفیت نیروگاه‌های استان، نیروگاه‌های تولید پراکنده و نیروگاه‌های خورشیدی، از پیگیری‌ها و هماهنگی‌های مستمر به منظور آمادگی این نیروگاه‌ها در پیک بار خبر داد. 

اعزام تانکر آبرسانی از آبفارچهارمحال و بختیاری به غیزانیه

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان چهارمحال و بختیاری سرپرست این شرکت از اعزام یک دستگاه تانکر آبرسانی به استان خوزستان خبر داد.

آقای مهندس سهراب بهرامی با اعلام این خبر افزود: در راستای کمک وهمکاری در رفع مشکل آب آشامیدنی منطقه غیزانیه اهواز از توابع استان خوزستان این شرکت یک دستگاه تانکر آبرسانی دوازده هزار لیتری اعزام نمود.

مهندس بهرامی گفت: با توجه به درخواست شرکت آب وفاضلاب خوزستان و دستور همکاری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور وهماهنگی های صورت گرفته در جهت ارائه خدمت به هموطنان نیازمنداین کار صورت پذیرفت.

اتمام عملیات احداث خط چهار مداره خروجی پست مهزیار اهواز

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با بیان اینکه عملیات احداث خط چهار مداره خروجی پست مهزیار اهواز به پایان رسید، بیان کرد: با جمع آوری خط دو مداره تک سیم قدیمی و جایگزینی آن با خط چهار مداره دو سیمه، اقدام کم سابقه ای در برق خوزستان انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان؛ محمود دشت بزرگ اظهار کرد: خط چهار مداره خروجی پست مهزیار ( از پست 400 کیلو ولت مهزیار تا پست 132 کیلو ولت سپنتا) که عملیات آن به پایان رسیده 16 کیلومتر طول دارد و برقدار شده است.

اجرای پویش اجتماعی هراشتراک برق یک نیروگاه مجازی در سمنان

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان از فعالیت پویش اجتماعی" هر اشتراک برق، یک نیروگاه مجازی" خبر داد.

سید محمد موسوی زاده گفت: در راستای اجرای شایسته برنامه های "099" یا " تابستان بدون خاموشی"، این حرکت فرهنگی شکل گرفته تا با مشارکت کلیه مشترکان و بهره گیری از راهکارهای ساده مدیریت مصرف، از پیک بار تابستانی به صورت موفق گذر نماییم.

Pages