بازدید استاندار  یزد از پروژه های بخش کشاورزی استان به مناسبت  هفته دولت

Printer-friendly version
يكشنبه, شهريور 4, 1397
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد،

در سومین روز از هفته دولت استاندار یزد به همراه  جمعی از مسئولین تعدادی از پروژهای قابل بهره برداری بخش کشاورزی استان را مورد بازدید قرار دادند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، زمانی قمی در سفر به شهرستانهای اردکان و میبد به صورت منتخب از سه پروژه در عرصه های صنایع تبدیلی، تولیدات دامی و عملیات آبی خاکی بازدید و در جریان فعالیت های بخش کشاورزی قرار گرفت.

وی ابتدا در شهرستان اردکان یک واحد بزرگ تولیدی فرآورده های کنجدی را افتتاح نمود که با ظرفیت تولید سالیانه 820 تن انواع محصولات کنجدی و سرمایه گزاری 22 میلیارد ریال زمینه اشتغال 19 نفر را فراهم نموده است .

استاندار یزد و هیئت همراه سپس با حضور در شهرستان میبد، در وهله  اول یک واحد 50 رآسی پرورش اسب را در روسستای مزرعه کلاته مورد بازدید قرار داد که با سرمایه گزاری 90 میلیارد ریال 5نفر را به کار گمارده است.

استاندار یزد سپس پروژه آبیاری کم فشار چاه کشاورزی جهان آباد میبد را افتتاح نمود که با مساحت 100 هکتار و طول شبکه 21هزار متر دبی آب 15 لیتر در ثانیه و هزینه 15.6 میلیارد ریال یکصد بهره بردار روستایی را تحت پوشش قرار می دهد.

شایان ذکر است در طول هفته دولت 53 پروژه، بخش کشاورزی در استان یزد با اعتباری بالغ بر 390 میلیارد ریال و اشتغالزایی 112 نفر به بهره برداری می رسد .