بارویکرد مدیریت مصرف برق پخش شد ؛

Printer-friendly version
دوشنبه, فروردين 26, 1398
ارائه مزیت های ساختمان های سبز در برنامه رادیویی پرتو

سومین قسمت از برنامه رادیویی پرتو باموضوع مزیت ساختمان های سبز در مدیریت مصرف ، از صدای مرکز سمنان به روی آنتن رفت.

کارشناس مدیریت مصرف شرکت توزیع برق استان سمنان در این برنامه بیان داشت: امروزه امنیت، قابلیت اطمینان و در دسترس بودن منابع انرژی، امری ضروری در پایداری و توسعه اقتصادی جوامع می باشد.

وحید تیموری افزود: از جمله نقاط پر مصرف و کم بازده در بحث انرژی ، ساختمان ها هستند بنابراین بهینه سازی در این بخش می تواند در دراز مدت باعث صرفه جوئی سرمایه و انرژی برای کشور گردد.

وی با اشاره به این که ساختمان های سبز به ساختمان هایی اطلاق می شود که میزان تولید انرژی سالانه در آن برابر و یا بیشتر از انرژی مصرف شده است اضافه کرد: مصرف انرژی در این ساختمان ها 60 درصد کمتر از ساختمان های معمولی می باشد .

وی تصریح کرد: تغییر قطر کانال سیستم های تهویه هوا ، تعویض پنجره های دوجداره ، عایق بندی سقف، کف و دیوارها ، عایق کاری کانال ها و لوله های آب گرم ، تغییر سیستم سرمایش و گرمایش به سیستم های تهویه مطبوع با راندمان بالا و هوشمند ، از جمله عواملی هستند که در ساختمان های انرژی صفر رعایت می شوند.

گفتنی است: اخبار صنعت توزیع برق استان توسط "ریحانه عامری" از کارشناسان این شرکت به همراه پیام های مدیریت مصرف از بیان مجری برنامه پخش شد.

لازم به ذکر است: در این قسمت از برنامه ، معصومه کوثری از شهرستان شاهرود به عنوان برگزیده بهترین جمله پیرامون مدیریت بهینه مصرف برق معرفی گردید.

 

گروه خبر: