اولين مركز راهبري و پايش مخابرات ديسپاچينگ جنوب كشور افتتاح شد .

Printer-friendly version
دوشنبه, بهمن 29, 1397
به ميمنت دهه فجر انقلاب اسلامي و با حضور مهندس كريمي مدير عامل برق فارس :

به ميمنت دهه مبارك فجر انقلاب اسلامي و با حضور مهندس عبدالعزيز كريمي مدير عامل برق فارس ، مهندس عبدالرسول مظلوم زاده معاونت هماهنگي، مهندس غلامرضا صفاري مدير امور ديسپاچينگ منطقه جنوب كشور و جمعي از مديران و كارشناسان، اولين مركز پايش مخابراتي ديسپاچينگ منطقه جنوب كشور افتتاح شد و مورد بهره برداري قرارگرفت .

به گزارش دفترروابط عمومي  شركت برق منطقه اي فارس ، مهندس كريمي دراين مراسم با تبريك فرارسيدن چهلمين  بهار آزادي گفت : بسيار خرسنديم كه در اولين روزهاي دهه مبارك فجر انقلاب اسلامي و سالروز چهلمين سال بهار آزادي با افتتاح و بهره برداري از اولين مركز پايش مخابراتي ديسپاچينگ جنوب كشور شاهد گام نهادن به مسير جديدي در حوزه مخابرات شبكه هاي برق هستيم .

مدير عامل برق فارس با اشاره به تلاش مديران صنعت برق طي چهل سال گذشته براي توسعه زيرساخت هاي اين صنعت خاطر نشان ساخت : برق به عنوان يك صنعت زير بنايي نقش بسيار مهمي در توسعه اقتصادي ، فرهنگي و رفاهي جامعه بر عهده دارد،  بر همين اساس نحوه دسترسي و چگونگي توزيع انرژي برق ميان مصرف كنندگان بسيار حساس و مهم مي باشد.

وي در ادامه گفت : از آنجا كه امروزه صنعت برق بايد علاوه بر نگاه كمي، با نگاه كيفي نياز مشتركين را تامين نمايد حساسيت مراكز كنترل بيش از گذشته مي باشد و در همين راستا راه اندازي مركز پايش مخابراتي در ديسپاچنگ برق فارس اقدام ارزشمندي است كه بركات آن در آينده نزديك قابل مشاهده خواهد بود.

كريمي جايگاه مراكز ديسپاچينگ در صنعت برق را پر اهميت خواند و افزود: تلاش مديريت و همكاران امور ديسپاچينگ و مخابرات برق فارس براي قدم برداشتن در راستاي اهداف عاليه شركت و به كار بستن ابتكارات براي بهبود شرايط موجود موجب خواهد گرديد تا مردم شريف منطقه با اطمينان خاطر بتوانند از نعمت برق بهره مند گردند. لذا از يكايك همكارانم كه با خلاقيت و نوآوري توانستند با راه اندازي  مركز مربوطه در بهبود بهره برداري از شبكه مخابرات ديسپاچينگي منطقه جنوب كشور نقش مهمي را ايفا كنند تشكر و قدرداني مي نمايم.

در ادامه مراسم مهندس غلامرضا صفاري مدير امور ديسپاچينگ و مخابرات برق فارس گفت: امروزه پيچيدگي  و حساسيت شبكه برق، موجب گرديده است تا ضريب نفوذ سيستم هاي مخابراتي در بخش هاي مهندسي شبكه قدرت از جمله مراكز كنترل افزايش يابد لذا يكي از اهداف و شعارهاي ديسپاچينگ منطقه جنوب "نگاهي نو به مخابرات" تعريف شده است. همچنين از آنجا كه طي سال هاي گذشته ارقام سنگيني در زمينه توسعه شبكه  سرمايه گذاري شده است، راه اندازي مركز پايش و راهبري مخابرات جنوب موجب خواهد شد تا پايداري و قابليت اطمينان شبكه مخابراتي افزايش يافته و همكاران مراكز كنترل بتوانند با اطمينان بيشتري از تجهيزات موجود استفاده نمايند.

وي در ادامه  افزود :پايداري شبكه مخابراتي موجب خواهد گرديد تا همكاران مراكز كنترل ديسپاچينگ بتوانند وضعيت و ارقام شبكه را به صورت لحظه اي با دقت و صحت لازم دريافت نمايند. مركز پايش و راهبري مخابراتي به عنوان يك مركز پشتيبان قادر است تا در صورت بروز مشكل در تجهيزات مخابراتي بلافاصله كارشناسان مربوطه را آگاه سازد و زمينه شناسايي ايرادات فني و برطرف نمودن آن در كوتاهترين زمان ممكن را فراهم نمايد.

 

 

گروه خبر: