انعقاد تفاهم‌نامه جهت بازسازی خسارات شبکه توزیع برق استان خوزستان

Printer-friendly version
چهارشنبه, تير 26, 1398
استان فارس در بازسازی شبکه‌های توزیع برق خوزستان مساعدت می‌کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس از انعقاد و مبادله تفاهم‌نامه بازسازی شبکه توزیع برق مناطق سیل‌زده خوزستان، بین این استان و شرکت توزیع نیروی برق استان فارس خبر داد.

احمدرضا خسروی گفت: با توجه به خسارت‌های واردآمده به شبکه‌های توزیع برق شهرهای سوسنگرد، هویزه، رفیع، شوش، شوشتر، شادگان و سایر روستاهای استان خوزستان در سیل فروردین‌ماه سال جاری، این تفاهم‌نامه در راستای پایداری شبکه برق استان خوزستان منعقد شده و قرار است استان فارس، به‌عنوان استان معین، در بازسازی شبکه‌های توزیع برق، مساعدت کند.

وی به پروژه‌های مطرح‌شده در این تفاهم‌نامه اشاره کرد و بیان داشت: برخی از پروژه‌ها کوتاه‌مدت و فوری است و در ایام پیک بار سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد که شامل احداث 950 متر شبکه فشار متوسط به همراه یک دستگاه پست هوایی در دشت آزادگان خط سیفون کرخه، احداث 3 هزار متر شبکه متوسط در مسیرهای هویزه – بستان و مجریه، احداث 300 متر شبکه فشار متوسط در شادگان و احداث 350 متر شبکه فشار متوسط در شوش می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس یادآور شد: پروژه‌هایی که تا پایان سال جاری و قبل از فصل گرمای سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید، به تعویض و بتون‌ریزی یک هزار اصله پایه فشار متوسط در مناطق سیل‌زده، می‌توان اشاره کرد و درنهایت پروژه اصلاح و بهینه‌سازی که جهت پایایی و تأمین برق مطمئن و پایدار طی دو سال انجام خواهد شد، شامل تعویض پایه‌های فرسوده و بتون‌ریزی به تعداد 1500 اصله پایه فشارمتوسط است.

وی ابراز امیدواری کرد: با این همکاری بتوانیم به رفع سریع مشکلات و خسارات شبکه توزیع برق ناشی از سیل در استان خوزستان که سهم قابل‌توجهی در تأمین برق کشور را دارد، اقدام کنیم.

لازم به ذکر است این تفاهم‌نامه به امضای مهندس غلامعلی رخشانی مهر، معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر، دکتر غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان، مهندس حسن کریمی، سرپرست شرکت توزیع برق استان خوزستان و مهندس احمدرضا خسروی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس رسیده است.

 

گروه خبر: