امضاء تفاهم‌نامه همکاری برای ایجاد شبکه آزمایشگاهی صنعت برق

Printer-friendly version
چهارشنبه, تير 5, 1398
این تفاهم‌نامه میان آبانیرو و شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی منعقد شده است.

با هدف ایجاد شبکه آزمایشگاهی در حوزه صنعت برق، تفاهم‌نامه‌ای میان مرکز آزمون، بازرسی و استاندارد نیرو (آبانیرو) و شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضاء شد.

در نشستی که با حضور امیر فرهادی، رئیس مرکز آزمون، بازرسی و استاندارد نیرو و رضا اسدی‌فرد، مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، این تفاهم‌نامه به امضاء طرفین رسید.

امیر فرهادی درباره این تفاهم‌نامه گفت: پژوهشگاه نیرو سابقه طولانی در زمینه آزمون و بازرسی و استاندارد تجهیزات صنعت برق دارد، اما ارزیابی و تائید صلاحیت آزمایشگاه­های صنعت برق وظیفه جدیدی است که به مرکز آبانیرو محول گردیده است. جلسات مختلفی دراین‌باره برگزار شد که درنهایت تصمیم بر تشکیل مدیریت برنامه‌ریزی و تائید صلاحیت آزمایشگاه­های صنعت برق و انرژی گرفته شد. در این میان نیاز به شبکه‌سازی در آزمایشگاه‌های صنعت برق احساس می‌شد، با توجه به عملکرد شبکه آزمایشگاهی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تصمیم گرفته شد که با همکاری شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، این کار دنبال شود. در این مسیر با تعاملات انجام‌شده توسط آقای مهندس داور رضاخانی، مدیر برنامه‌ریزی و تائید صلاحیت آزمایشگاه­های صنعت برق و انرژی مرکز آبانیرو با مدیران و کارشناسان شبکه فناوری­های راهبردی، تفاهم‌نامه‌ای آماده شد. امیدوارم با امضاء این تفاهم‌نامه به اهداف از پیش‌تعیین شده در این مسیر برسیم و تجربه خوبی به دست آید.

رضا اسدی‌فرد در ادامه به ارائه تاریخچه‌ای از روند شکل‌گیری شبکه پرداخت و گفت: بیش از یک دهه از تشکیل شبکه آزمایشگاهی فناوری‌نانو می‌گذرد که چند سالی است با تغییر دامنه کاری، شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ایجاد شده است. در این شبکه کارشناسان دستگاه‌ها نقش بسیار مهمی دارند و شبکه سعی داشته تا با ایجاد سازوکارهایی نظیر اعطاء کارانه انگیزه‌های کارشناسان را ارتقاء دهد. تشکیل کارگروه‌های تخصصی دستگاهی از دیگر فعالیت‌های شبکه راهبردی است که به ارتقاء تخصص کارشناسان دستگاه‌ها منجر شده است. این‌ها بخشی از مواهب شبکه‌سازی در طی سال‌های گذشته بوده است. در همکاری ما با پژوهشگاه نیرو، این تفاهم‌نامه فصل جدیدی در همکاری‌های بین سازمانی ایجاد می‌کند. امیدوارم این تفاهم‌نامه الگویی برای تجربه‌ همکاری­های دیگر باشد.

در پایان، تفاهم‌نامه همکاری مشترک به امضاء رئیس مرکز آبانیرو و مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی رسید.