افتتاح 49 طرح آبرسانی در سال 99

Printer-friendly version
سه شنبه, ارديبهشت 30, 1399
در قالب پویش #هرهفته-الف-ب-ایران محقق می شود.

علیرضا جزء قاسمی گفت: در سال جاری 49طرح آبرسانی شهری و روستایی استان زنجان در قالب پویش #هرهفته-الف-ب-ایران، با اعتباری افزون بر هزار و 340 میلیارد ریال افتتاح می گردد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان افزود: پروژه های آبرسانی قابل افتتاح شامل 39 طرح تک روستایی، یک مجتمع آبرسانی روستایی و 9 پروژه شاخص شهری است که با بهره برداری از این طرح های آبرسانی، گام بزرگی در راستای تامین آب آشامیدنی سالم و پایدار برای مردم استان زنجان در تمامی شهر ها و روستاهای تحت پوشش برداشته خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه با اجرای طرح یکپارچه سازی شرکت های آبفای شهری و روستایی خدمات رسانی به روستائیان عزیز شتاب خوبی گرفته است، اظهار دشت: اعتبار هزینه شده 49 پروژه آبرسانی رقمی بالغ بر یک هزار و 340 میلیارد ریال است که سهم پروژه های شهری 968 میلیارد ریال و حوزه روستایی 372 میلیارد ریال می باشد.

جزء قاسمی اجرای 8کیلومتر خط انتقال آب شرب، حفر و تجهیز 3 حلقه چاه، احداث یک باب ایستگاه پمپاژ، احداث مخزن آب 500 متر مکعبی در شهرهای زنجان، خرمدره، صایین قلعه، نور بهار و طرح تامین آب شرب شهر ارمغانخانه را از طرح های قابل افتتاح پویش #هر-هفته-الف-ب-ایران در حوزه شهری عنوان کرد.

همچنین از فعالیت های انجام گرفته در پروژه های آبرسانی روستایی که در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید می توان به احداث 25 باب مخزن آب، 120کیلومتر خط انتقال، احداث و اصلاح 100 کیلومتر شبکه توزیع، 14 حلقه چاه و ... اشاره نمود.

وی با بیان اینکه با پیاده سازی چارت سازمانی جدید از ابتدای سال جاری، شرکت یکپارچه آب و فاضلاب استان زنجان با هدف توسعه خدمات به روستائیان و سرعت بخشیدن به طرح های آبرسانی روستایی شروع به کار نموده است، خاطر نشان کرد: این شرکت جزو نخستین شرکت های یکپارچه سازی شده است که با کمترین تنش و در کوتاه ترین زمان، اقدامات یکپارچه سازی را انجام داده است.

 

گروه خبر: