افتتاح 13 پروژه برق رسانی در شهرستان گرمسار ,22 پروژه عمرانی برق رسانی صنعت توزیع برق شهرستان مهدیشهر وپیشگیری از حوادث احتمالی با اجرای مستمر فرآیند نظارت

Printer-friendly version
پنجشنبه, بهمن 5, 1396
روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان

مدیرتوزیع برق شهرستان گرمسار از افتتاح 13 پروژه عمرانی برق رسانی در دهه فجر امسال خبر داد.

مهندس حسین صفری گفت : هفت پروژه احداث و بهسازی شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف به منظور تامین برق مشترکین با اعتبار شش میلیارد و 540 میلیون ریال در این شهرستان به بهره برداری می رسند.

وی با اشاره به افتتاح دو پروژه با موضوع نصب شش ایستگاه هوایی به مبلغ یک میلیارد و 970 میلیون ریال افزود: در راستای بهبود روشنایی معابر ، دو پروژه با هزینه یک میلیارد و 450 میلیون ریال افتتاح می شوند.

وی همچنین با بیان این که یک پروژه تبدیل دو هزار و 800 متر شبکه فشار ضعیف سیمی به کابل خودنگهدار در روستای چنداب با مبلغ یک میلیارد و 580 میلیون ریال افتتاح خواهد شد اظهار داشت : یک پروژه احداث 915 متر شبکه فشار متوسط هوایی و زمینی با هزینه 870 میلیون ریال، بهره برداری خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: برای بهره برداری از پروژه های قید شده ، 12 میلیارد و 410 میلیون ریال هزینه شده است .

22 پروژه عمرانی برق رسانی صنعت توزیع برق شهرستان مهدیشهر همزمان با آغاز دهه مبار فجر افتتاح می شوند.

مدیر توزیع برق شهرستان مهدیشهر با ابراز این که در ایام دهه فجر، پنج پروژه نصب و جابه جایی پنج ایستگاه هوایی به همراه اصلاح و بهسـازی یـک هزار و 505 متر شبکـه تـوزیع بــرق با اعتبار یک میلیارد و 776 میلیون ریال به بهره برداری می رسند گفت : دو پروژه تامین روشنایی معابر به منظور بهبود روشنایی این شهرستان با مبلغ یک میلیارد و 550 میلیون ریال افتتاح می گردند .

مهندس حسین حافظی به افتتاح 10 پروژه بهینه سازی و احداث شبکه های توزیع برق با هزینه هفت میلیارد و 396 میلیون ریال اشاره کرد و گفت : دو پروژه تبدیل هفت هزار و 634 متر شبکه فشارضعیف سیمی به کابل خودنگهدار با اعتبار یک میلیارد و 645 میلیون ریال مورد بهره برداری قرار می گیرند.

وی در ادامه اظهار داشت :سه پروژه نصب و بهسازی تاسیسات و تجهیزات برقی در این ایام به مبلغ 933 میلیون ریال افتتاح می شوند.

وی یادآور شد : به منظور افتتاح 22 پروژه ذکرشده، 13 میلیارد و 300 میلیون ریال سرمایه گذاری شده است .

اجرای مستمر فرآیند نظارت از حوادث احتمالی پیشگیری می نماید

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان در نهمین نشست کمیته عالی ایمنی گفت: اجرای مستمر فرآیند نظارت بر کار همکاران گروه های عملیاتی ، از حوادث احتمالی و پیش رو جلوگیری می نماید .

مهندس سیدمحمد موسوی زاده با تاکید بر این که نظارت فقط مربوط به این نیست که صرفاً ازمحل کار بازدید کنیم افزود : موضوع نظارت از ابتدای کار آغاز و شامل بازدید از لوازم و کنترل ملزومات کار ایمنی فردی و گروهی ، بر اساس روش های علمی و تخصصی می باشد.

وی با اشـاره به این که شبکه های توزیع برق در نقاط مختلف  استان احداث گردیده و وجود دارد یادآور شد: در این زمینه می باید با نهایت دقت و ظرافت، به وضعیت مدل شبکه ها اهتمام نموده و نقاطی که نیاز دارد تا رفع خطر شوند شناسائی و مرتفع گردند.

وی با عنوان این که " طراحی شبکه" یک موضوع کلیدی و اساسی است اظهار داشت: پس از تهیه طرح استاندارد و اجرای شایسته آن با رعایت کلیه اصول و موازین ایمنی، سلامت کارکنان تضمین گشته و هرجا که مدل و آرایش شبکه انطباق نداشته باشد، می بایست سریعاً اصلاح شود.

مهندس موسوی زاده خاطر نشان کرد: با توجه به قدمت شبکه ها به خصوص خطوط قدیمی و فرسوده باید منافذی که مانع تکرار حادثه مستند را مشخص کرده  و در کوتاه ترین زمان ممکن، اقدام اصلاحی انجام گردد.

گفتنی است: در این نشست پیرامون گزارش بازدید و نظارت مدیریت های توزیع برق مسئولان، سرپرستان و دست اندرکاران ایمنی در نحوه اجرای کار نیروهای عملیاتی بحث و تبادل نظر به عمل آمد.

 

 

 

گروه خبر: