افتتاح پروژه بزرگ آبرسانی مجتمع روستایی بندبری قلعه گنج

Printer-friendly version
سه شنبه, بهمن 24, 1396
به گزارش روابط عمومی شرکت آبفار استان کرمان،

همزمان با ایام دهه فجر پروژه بزرگ آبرسانی مجتمع روستایی بندبری و روستاهای تابعه آن به بهره برداری رسید.

همزمان با ایام دهه فجر پروژه آبرسانی روستایی بند بری و7روستای تابعه به بهره برداری و چشم مردم منطقه محروم این منطقه به روشنایی آب روشن تر شد.

دراین مراسم که باحضور مدیرعامل شرکت آبفار استان، وحدت عیدی فرماندار وحجت الاسلام نجنو امام جمعه قلعه گنج همراه بود ،پروژه دیگری از پروژه های اقتصاد مقاومتی همزمان با ایام دهه فجر به بهره برداری رسید.

 حجت الاسلام نجنو امام جمعه شهرستان قلعه گنج درسخنانی با گرامی داشت دهه فجر و ایام فاطمیه گفت: خرسند هستیم با حضور مدیران آبفار ومدیران ومردم شهرستان قلعه گنج شاهد افتتاح یکی از پروژه های آبرسانی روستایی مهم دراین منطقه هستیم.

وی افزود:یکی ازدغدغه هایی که مردم این منطقه داشته وپیگیر آن بودند وبارها این مسئله را به بنده گوشزد می کردند همین پروژه ای است که امروز به بهره برداری می رسد .

وی بیان کرد: امیدواریم به زودی منطقه تم سرخ نیز به شبکه آبرسانی روستایی متصل شود.

امام جمعه قلعه گنج با اشاره به اهمیت بالای این پروژه وجمعیت زیادی که تحت پوشش قرار می دهد، تصریح کرد: امیدوارم با همت جهادی مدیران ومسئولین شرکت آبفار استان دیگر روستاهای شهرستان که کمبود آب دارند نیز به شبکه آبرسانی متصل می شوند.

وحدت عیدی فرماندار قلعه گنج نیز دراین مراسم با قدردانی ازمهندس رشیدی مدیرعامل سختکوش شرکت آبفار استان کرمان گفت:از نظر ما این یک پروژه خاص است به این دلیل که خارج از نوبت کاری شرکت آبفاروبا درخواست مردم وفرمانداری قلعه گنج و با هزینه بسیار بالا به سرانجام رسید.

عیدی اظهار کرد: تنها 600میلیون تومان برای لوله گذاری یک روستا اعتبار گذاشته شده است.

فرماندار قلعه گنج با اشاره به اینکه هشت روستایی که امروز از نعمت آب شرب سالم  بهره مند می شوند توسط گروههای جهادی که به این منطقه می آمدند نیز مطرح شده بود اظهار داشت: شعار این بی آبی تا سرخ قلعه هم می رفت وتاثیراتی می گذاشت که خداراشکر این مشکل حل شد.

وی بیان کرد: امروزه قلعه گنج تبدیل به کارگاه سازندگی شده است در هرگوشه شهرستان  دریک بخش کارهایی در دست انجام است.

علی رشیدی مدیرعامل شرکت آبفار استان دراین مراسم با گرامی داشت ایام دهه فجر گفت:دو سال قبل مردم این روستا جلوی من را گرفتند تا مشکل آب منطقه را رفع کنیم وبنده نیز قول دادم به هر طریقی و با هر سختی که در حوزه مالی با آن روبرو هستیم آبرسانی به این روستاها را در اولویت بگذاریم واین روستاها را آبدار کنیم.

رئیس هیئت مدیره شرکت آبفار استان تاکید کرد: از اینکه مردم منطقه را با افتتاح این پروژه خرسند وخوشحال میبینم شکر گذار خداوند هستم.

وی هزینه اجرای این آبرسانی را3میلیارد و 400میلیون تومان دانست وگفت: برای اجرای پروژه یک مخزن 300متر مکعبی و دو ایستگاه پمپاژ همچنین 23هزار متر لوله گذاری در سطح روستا انجام شده و 8روستا با جمعیت بیش از 3هزارو200 نفر به نعمت آب آشامیدنی سالم دست یافتند.

مدیرعامل شرکت آبفار استان بیان داشت:برای این پروژه در واقع به ازای هر نفر و حتی آن بچه کوچکی که بدنیا می آید 1میلیون 200هزارتومان هزینه شده است که انتظار داریم قدر قطره قطره آب را بدانند واز آن به بهترین نحو استفاده بهینه کنند.

 

وی اظهار کرد: امروز هزینه تامین آب بسیار سنگین وکار سختی است ومنابع  تامین آب نیز از روستاها فاصله گرفته اند وتنها کاری ما مدیران ومسئولین می توانیم انجام دهیم به ویژه ائمه جمعه در نماز جمعه باید روی مدیریت مصرف وقت بگذاریم.

رشیدی خاطرنشان کرد:ما باید از مدیرت تامین به سمت مدیریت مصرف برویم وهیچ چاره ای جز حفظ آبی که موجود است  برای فرزندان مان که باید ازهمین منابع آبی استفاده کنند، نداریم.

وی از مردم منطقه خواست آب شرب سالم را صرفا برای شرب استفاده کرده وازآبیاری درختان ودیگر مصارف با آن خودداری کنند.