افتتاح و کلنگ‌زنی یازده پروژه برق در کهگیلویه و بویراحمد با حضور وزیر نیرو

Printer-friendly version
چهارشنبه, مهر 3, 1398
با ارزش سرمایه‌گذاری بیش از سه هزار میلیارد ریال

۱۱ پروژه انتقال و فوق توزیع شرکت برق منطقه‌ای خوزستان در استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور وزیر نیرو افتتاح یا عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه‌ای خوزستان، مدیرعامل این شرکت در آیین افتتاح پست ۲۳۰ کیلو ولت ساران گفت: با حضور وزیر نیرو ۱۱ پروژه زیرساختی این شرکت با اعتباری بالغ‌بر ۳ هزار میلیارد ریال در استان کهگیلویه و بویراحمد افتتاح یا عملیات اجرایی آن‌ها شروع شده است.

محمود دشت بزرگ اظهار کرد: بازدید از شروع بکار خط و پست برق بهمئی، شروع عملیات اجرایی پست و خط دژکوه، افتتاح فاز اول پست چرام و شروع عملیات اجرایی فاز دوم این پست و خط، افتتاح پست‌های ساران، دنا و مختار و شروع عملیات اجرایی خط دوگنبدان - چنارشاهیجان پروژه‌های متعلق به این شرکت بوده که با حضور وزیر نیرو افتتاح یا کلنگ زنی شدند.

وی تصریح کرد: افتتاح این پروژه‌ها و بهره‌برداری از پروژه‌هایی که کلنگ زنی شد ۲۸۷ مگاولت آمپر به ظرفیت پست‌ها و ۱۶۷ کیلومتر مدار به طول شبکه این استان اضافه می‌شود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان بیان کرد: ۲۰ پروژه برای توسعه شبکه انتقال و فوق توزیع برق استان کهگیلویه و بویراحمد تا افق ۱۴۰۳ برنامه‌ریزی‌شده که با بهره‌برداری از آن‌ها ۶۳ درصد ظرفیت پست‌ها و ۶۰ درصد به طول خطوط استان اضافه می‌شود.

دشت بزرگ با بیان اینکه ارزش سرمایه‌گذاری پروژه‌های مصوب بیش از ۱۲ هزار میلیارد ریال است، تصریح کرد: امیدواریم که با همکاری وزارت و کمک استانداری از منابع عمومی، این پروژه‌ها تأمین اعتبار شوند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به عبور موفقیت‌آمیز از پیک برق تابستان ۹۸ اشاره کرد و افزود: روند ۲۰ ساله مصرف رشدی ۶، ۴ درصدی را نشان می‌دهد اما در سال گذشته این رشد متوقف و به منفی ۳، ۸ درصد رسید.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان افزود: امسال نیز موفق شدیم که تورم پیک را مهار کنیم و اجازه عبور آن را از سال قبل ندهیم که این مرهون تعامل و همکاری مجموعه برق، استانداری‌ها و مردم بوده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان صرفه‌جویی‌های صورت گرفته را معادل ایجاد یک نیروگاه هزار مگاواتی اعلام و اضافه کرد: با مدیرت مصرف انجام‌شده هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی شده است.

افتتاح پست ۲۳۰ کیلو ولت برق ساران

وزیر نیرو با اشاره به مدیریت مصرف صورت گرفته در تابستان گذشته، بیان کرد: مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان به‌درستی دستاوردهای مصرف بهینه برق در تابستان گذشته را بیان کرده و مهم آن است که این صرفه‌جویی‌ها و مدیریت مصرف که شروع شده نهادینه و تداوم داشته باشد و تنها مربوط به خشک‌سالی‌ها و شرایط سخت نباشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای خوزستان، رضا اردکانیان در آیین افتتاح پست ۲۳۰ کیلو ولت برق ساران شرکت برق منطقه‌ای خوزستان در گچساران، اظهار کرد: امسال توانسته‌ایم ۳ هزار و ۸۰۰ مگاوات در اوج بار کاهش مصرف داشته باشیم که اقدامی قابل تقدیر و ارزشمند از تعامل مدیران صنعت برق و مشترکین در کاهش مصرف برق بوده است.

وی بیان کرد: درصدد هستیم با استمرار عادت خوش مصرفی در جامعه بتوانیم تاب‌آوری کشور را افزایش داده و آسیب‌پذیری خود را کاهش دهیم تا با استفاده از منابع حاصل در این بخش شاهد رونق، توسعه و آبادانی هر چه بیشتر کشور باشیم.

وزیر نیرو در بخش دیگری از صحبت‌های خود، تصریح کرد: در جریان سفر امروز به استان کهگیلویه و بویراحمد ۴۷ پروژه در بخش‌های مختلف آب و برق با اعتباری بالغ‌بر ۱۶۶ میلیارد تومان افتتاح و عملیات اجرایی ۱۲ پروژه به ارزش ۱۲۶ میلیارد تومان که عمدتاً در بخش برق است آغاز خواهد شد.

اردکانیان افزود: در حال حاضر ۷۰ پروژه بزرگ صنعت آب و برق با اعتباری بالغ‌بر هشت هزار و ۳۲۴ میلیارد تومان در استان کهگیلویه و بویراحمد در حال اجراست؛ ازاین‌رو استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از کارگاه‌های بزرگ صنعت آب و برق است.

وی گفت: صنعت برق بالغ‌بر ۲۳ هزار میلیارد تومان در سال از روش‌های مختلف تحصیل منابع می‌کند و در جهت طرح‌های بزرگ تأمین، انتقال و توزیع برق به کار گرفته می‌شود.

وزیر نیرو تأکید کرد: تا پایان امسال ۲۲۷ پروژه بزرگ صنعت آب و برق در نقاط مختلف کشور افتتاح خواهد شد.

در جریان سفر وزیر نیرو به استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۱ پروژه انتقال و فوق توزیع شرکت برق منطقه‌ای خوزستان در استان کهگیلویه و بویراحمد افتتاح یا عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شد.