افتتاح و بهره برداري از 7 طرح کشاورزي دهه فجر در ساري

Printer-friendly version
چهارشنبه, بهمن 11, 1396
مدير جهاد كشاورزي شهرستان ساري :

7 پروژه توليدي، زيربنايي و خدماتي بخش كشاورزي دهه فجر امسال در اين شهرستان به بهره برداري مي رسد.

فرزين فرهادي از افتتاح و بهره برداري  7 پروژه توليدي، زيربنايي و خدماتي بخش كشاورزي در دهه فجر امسال در شهرستان ساري خبر داد.

وي با اشاره به اينکه اين پروژه ها با اعتبار 36 ميليارد و 848 ميليون ريال از محل اعتبارات ملي و استاني، بانك هاي عامل كشاورزي و آورده شخصي مورد افتتاح قرار مي گيرد، ادامه داد: 540 ميليون ريال از اين اعتبارات از محل اعتبار استاني، کنترل و مقابله با سيل و ماده 10 و 12 مديريت بحران و دو هزار و 500 ميليون ريال از محل اقدامات پيشگيرانه تامين شده است.

مدير جهاد كشاورزي شهرستان ساري اظهار كرد: پروژه هاي توليدي شامل، يك طرح توليدي پرورش گل و گياه زينتي در فضاي باز در سطح يک هزار متر مربع، يک طرح گلخانه سبزي و صيفي در سطح سه هزار و 200 مترمربع، يک گلخانه توليد توت فرنگي در سطح 3 هزارمتر مربع، يک طرح احداث باغ در زمين هاي شيبدار در سطح 15 هکتار و يک واحد توليد کننده ميوه و سبزيجات خشک با ظرفيت توليدي 175 تن توليد سالانه است.    
فرهادي اضافه کرد: دو طرح زيربنايي و خدماتي شامل، لايروبي و بهسازي قنات و احداث استخر و انتقال آب در سطح 150يک هزار و 500 متر مکعب و يک طرح تجميع آبياري تحت فشار اراضي شيبدار در سطح 24 هکتار در منطقه پشتکوه در اين شهرستان افتتاح و به بهره برداري مي رسد.

اين مسوول با اشاره به اينکه از مزاياي اجراي اين پروژه ها 107 خانوار در دو روستاي اين شهرستان بهره مند مي شوند، گفت: با بهره برداري از اين طرح ها براي 31 نفر اشتغالزايي مي شود.

 

به گزارش خبرنگارآريا