افتتاح هم‌زمان دیزل ژنراتورهای سدهای شمیل و جگین در هرمزگان

Printer-friendly version
چهارشنبه, آذر 6, 1398
با حضور مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو

دیزل ژنراتور سدهای شمیل و نیان، جگین و ساختمان‌های بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان با حضور مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو به‌طور هم‌زمان به بهره‌برداری رسید.
"میثم جعفرزاده" مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو در این مراسم گفت: با توجه به ضرورت پایداری و استمرار اجرای وظایف وزارت نیرو و ارائه بدون وقفه خدمات آب و برق به شهروندان، سامانه برق اضطراری تاسیسات بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای راه‌اندازی شده است.
وی افزود: این طرح متناسب با اهداف پدافند غیرعامل و به‌منظور تامین برق در زمان بحران مورد بهره‌برداری قرار گرفته و شایسته است تمامی دستگاه‌ها خصوصا دستگاه‌های متولی امر آبرسانی نسبت به ایجاد و استقرار برق اضطراری پیش‌بینی‌های لازم را داشته باشند.
"سیف‌اله آقا بیگی" مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران نیز با قدردانی از مسئولان آب منطقه‌ای استان که در شرایط و تنگناهای مالی فعلی این پروژه را اجرا کردند، بر ضرورت نگهداری این سامانه‌ها تاکید کرد و افزود: نگهداری و بهره‌برداری مناسب، بهینه و بلندمدت این طرح، مهم‌تر از خرید و راه‌اندازی آن است.
گفتنی است، ظرفیت دیزل ژنراتور ساختمان‌های بهره‌برداری آب منطقه‌ای ۴۷۸ کیلوولت آمپر، سد جگین ۱۰۰ کیلوولت آمپر و سد شمیل نیز ۱۰۰ کیلوولت آمپر است.

گروه خبر: