افتتاح همزمان سه پروژه برق منطقه‌ای خوزستان در شوش

Printer-friendly version
يكشنبه, مرداد 20, 1398
: با مدیریت علمی مدیران برق استان هرروز یک پروژه افتتاح می‌شود.

به‌صورت هم‌زمان سه پروژه برقی فاز اول پست 132.33 کیلوولت دانیال، فاز اول پست 132.33 کیلوولت حسن درویشی و ورود و خروج خط 132 کیلوولت چغازنبیل – دانیال در پست درویشی در شهرستان شوش افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه‌ای خوزستان، مدیرعامل این شرکت در این آیین که با حضور استاندار خوزستان، نماینده مردم شوش در مجلس و مسئولین محلی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در مجموع در این سه پروژه 225 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صورت گرفته است.

محمود دشت بزرگ گفت: ظرفیت فاز اول پست دانیال 50 مگا ولت‌آمپر و ظرفیت فاز اول پست درویشی 30 مگا ولت‌آمپر است و در مجموع 80 مگا ولت‌آمپر امروز برق شهرستان شوش افزایش ظرفیت پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه ظرفیت پست‌های دانیال و درویشی به 100 مگا ولت‌آمپر افزایش ظرفیت پیدا می‌کند، تصریح کرد: قراردادهای توسعه این دو پست منعقد شده و عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شده تا در فازهای بعدی ظرفیت هر پست به 100 مگا ولت‌آمپر افزایش پیدا کند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان بیان کرد: طول خط انتقال 132 کیلوولت دو مداره چغازنبیل- دانیال در پست درویشی 17 کیلومتر مدار است و برای اینکه رینگ شبکه برق شوش تکمیل شود یک خط 56 کیلومتری از پست درویشی به پست پیام دزفول با ارزش سرمایه‌گذاری پنج هزار و ششصد میلیارد ریال اجرا می‌شود.

دشت بزرگ با بیان اینکه در 3 سال گذشته پنج ترانسفورماتور جدید در پست‌های برق شهرستان شوش نصب شده است، افزود: با افتتاح این دو پست بارگیری از تأسیسات برق این شهرستان که 76 درصد بوده به 60 درصد می‌رسد و با توسعه‌های آتی بارگیری به زیر 50 درصد کاهش پیدا می‌کند و پایداری شبکه برق شهرستان شوش برای چند سال آینده تضمین می‌شود.

استاندار خوزستان نیز در این آیین با تشکر از اقدامات انجام شده در صنعت برق استان، گفت: یکی از دغدغه‌های همیشگی سرمایه‌گذاران تأمین برق مورد نیاز آن‌ها بوده است که با اقدامات انجام شده در صنعت برق خوزستان و توسعه شبکه این مشکل به حداقل رسیده است.

غلامرضا شریعتی با بیان اینکه بعد از مشکلات ریزگردها و خاموشی‌ها به وجود آمده 20 هزار میلیارد ریال در صنعت برق خوزستان سرمایه‌گذاری صورت گرفته یا در حال انجام است، تصریح کرد: با مدیریت علمی مدیران برق استان هرروز یک پروژه افتتاح می‌شود تا پایداری برق منطقه‌ای افزایش پیدا می‌کند.

وی تأکید کرد: اگر با همین روند و جدیت ادامه دهیم برای چند سال آینده مشکل پایداری شبکه برق استان برطرف و تأمین برق برای سرمایه‌گذاری و مشترکین خانگی تضمین خواهد شد.

 

گروه خبر: