افتتاح طرح افزايش ظرفيت ايستگاه 230 كيلوولت بخش سلمانشهر عباس آباد

Printer-friendly version
سه شنبه, بهمن 24, 1396
به گزارش روابط عمومي برق مازندران،

در دهه فجر انقلاب اسلامي طرح افزايش ظرفيت ايستگاه 230كيلوولت دانيال نبي (ع) بخش سلمانشهر عباس آباد در غرب مازندران به بهره برداري رسيد.

اين پروژه با اعتباري بالغ بر 16 ميليارد تومان با حضور مهندس خيريان پورمعاون هماهنگي و امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري مازندران و دكتر شريعت نژاد نماينده مردم شهرستان هاي تنكابن، عباس آباد و رامسر در مجلس شوراي اسلامي و مسئولان استاني و محلي در بخش سلمانشهر به بهره برداري رسيد.

اين طرح با هدف تامين برق مستمر و مطمئن مشتركان، كاهش تلفات شبكه انتقال و فوق توزيع و بهبود ولتاژ برق مشتركان به بهره برداري رسيد و ظرفيت آن از 250 مگاولت آمپر به 360 مگاولت آمپر افزايش يافت.

دراين آئين معاون هماهنگي و امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري مازندران گفت: در دهه مبارك فجر امسال 794 پروژه با هزينه اي حدود 801 ميليارد تومان در سطح استان به بهره برداري رسيد.

مهندس خيريان پور در آئين افتتاح طرح افزايش ظرفيت ايستگاه 230 كيلوولت دانيال نبي (ع) بخش سلمانشهر عباس آباد افزود: اين پروژه ها در بخش هاي مختلف توليدي، خدماتي و عمراني در سطح استان مازندران افتتاح شد.

وي همچنين كارنامه درخشان دولت در اجراي طرح هاي خدماتي و عمراني در منطقه اشاره كرد و گفت: به عنوان نمونه شركت برق منطقه اي مازندران با اجراي پروژه هاي برق رساني بويژه از رويان تا چابكسر در اين دولت كارنامه درخشاني از خود برجاي گذاشته است.

معاون هماهنگي و امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري مازندران خاطرنشان كرد: در دهه مبارك فجر امسال در بخش پروژه هاي برق رساني و افزايش ظرفيت بالغ بر 24 ميليارد و 800 ميليون تومان در مازندران هزينه شده است كه اين امر نشان از توجه دولت به اين بخش دارد.

دراين آئين نماينده مردم شهرستان هاي تنكابن، عباس آباد و رامسر در مجلس شوراي اسلامي گفت: دولت با همه محدوديت هاي مالي در حوزه توسعه زيرساخت ها بويژه صنعت برق سرمايه گذاري هاي قابل توجهي كرده است.

دكتر شريعت نژاد افزود: يكي از انتظارات مردم غرب مازندران برطرف نمودن قطعي و ضعف ولتاژ برق بود كه خوشبختانه با بهره برداري از اين طرح اين مشكل حل شد.

مديرعامل شركت برق منطقه اي استان هاي مازندران و گلستان در اين آئين گفت: امسال ميزان پيك مصرف برق در استان هاي مازندران و گلستان حدود چهار هزار و 113 مگاوات بوده است.

مهندس حسين افضلي افزود: از اين ميزان حدود 2 هزار و 950مگاوات در مازندران كه حدود 550 مگاوات آن در غرب اين استان مصرف شده است كه در حال حاضر 360 مگاولت آمپر فقط از ايستگاه 230كيلوولت سلمان شهرتامين مي شود ضمن اينكه در ايام دهه فجر ظرفيت ايستگاه 63كيلوولت نوشهر از 70 مگاولت آمپر به 80 مگاولت آمپر افزايش يافت و براي آن 2 ميليارد و300 ميليون تومان هزينه شده است ومجموعاً براي اين دوپروژه 18 ميليارد و300 ميليون تومان در اين ايام هزينه شده است.

وي اظهار داشت: باتوجه به رشد 10 درصدي مصرف سالانه برق در غرب مازندران بدليل گردشگرپذيري و سرمابه گذاري در حوزه صنعت ناگزير بايد زيرساخت ها را در اين منطقه ايجاد كرد.

مديرعامل شركت برق منطقه اي استان هاي مازندران و گلستان گفت: مصرف برق در مازندران حدود 2 يا سه برابر متوسط رشد سالانه در كشور است بنابراين براي رفع كمبود انرژي الكتريكي اقدامات خوبي در سال هاي گذشته تاكنون در اين منطقه انجام گرفته است كه ازجمله آن مي توان به اصلاح و بهينه سازي خط 63 كيلوولت رويان به چابكسر به طول 160كيلومتر مدار اشاره كرد.

وي اجراي طرح هاي نيروگاه 460 مگاواتي نوشهر و ايستگاههاي 230كيلوولت نوشهر وتنكابن وايستگاه 63 كيلوولت تنكابن 2 ومولدهاي مقياس كوچك 25 مگاواتي تنكابن و25مگاواتي چمستان و12مگاواتي عباس آباد و10مگاواتي تشبندان محمود آباد را از برنامه هاي اين شركت در غرب مازندران بيان كرد و گفت: اين طرح ها قرار است تا قبل از پيك تابستان و پايان سال 97 وارد مدار شوند.

گروه خبر: