افتتاح دو پروژه بزرگ خراسان شمالی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور

Printer-friendly version
دوشنبه, مهر 12, 1395
استاندار خراسان شمالی خبر داد:

بجنورد- استاندار خراسان شمالی از سفر معاون اول رئیس‌جمهور به این استان برای بازدید و افتتاح دو پروژه بزرگ عمرانی خبر داد.

 به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا صالحی درباره سفر دکتر اسحاق جهانگیری به استان اظهار کرد: معاون اول رئیس‌جمهور روز سه‌شنبه به همراه وزیر نیرو، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه و تعدادی از معاونان وزرا به خراسان شمالی سفر خواهند کرد که بازدید و افتتاح سد غلامان و پست تبدیلی ۴۰۰ به ۱۳۲ کیلوولت جاجرم و همچنین حضور در شورای اداری از مهم‌ترین برنامه‌های این سفر خواهد بود.

وی در خصوص بهره‌برداری از سد غلامان در شهرستان رازوجرگلان بیان داشت: برای اجرای این سد بیش از هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که با بهره‌برداری از آن وضعیت آب شرب، آب موردنیاز برای توسعه کشاورزی و همچنین صنعت منطقه بهبود می‌یابد.

استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: کانال‌های شماره یک و دو پشت سد که برای تأمین آب شرب منطقه مورداستفاده قرار می‌گیرند توسط وزارت نیرو به اجرا رسیده و آماده بهره‌برداری هستند و قرارداد لازم برای احداث کانال‌های شماره ۳ و ۴ هم که آب کشاورزی منطقه را تأمین خواهند کرد، منعقد و اجرای آن آغازشده است.

بازدید و افتتاح پست تبدیلی ۴۰۰ به ۱۳۲ کیلوولت شهرستان جاجرم نیز از برنامه‌های معاون اول رئیس‌جمهور در سفر سه‌شنبه به خراسان شمالی است که استاندار بهره‌برداری از آن را در رفع افت ولتاژهای استان مؤثر عنوان کرد.

صالحی درباره این پروژه اظهار کرد: بهره‌برداری از این پروژه قابلیت اطمینان و پایداری در شبکه برق استان را افزایش خواهد داد و امکان برق‌رسانی به صنایع جدید به‌ویژه صنایع بزرگ هم ایجاد می‌شود.

مقام عالی دولت در خراسان شمالی گفت: جلسه شورای اداری استان نیز عصر سه‌شنبه با حضور دکتر جهانگیری به‌عنوان رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیرو و همچنین معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه برگزار می‌شود و طی آن مسائل و برنامه‌های استان برای احقاق اقتصاد مقاومتی بررسی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر

گروه خبر: