استحکام بخشی و بازسازی خط انتقال آب شرب شهر دامغان

Printer-friendly version
چهارشنبه, تير 11, 1399
خط انتقال مذکور با دبی 130 لیتر در ثانیه آب شرب دامغان را تامین می کند.

محمد طاهری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان به همراه مهندس رئیسیان مدیر کل بحران و پدافند غیرعامل استانداری سمنان ، فرماندار شهرستان دامغان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی از پروژه های باز سازی  تاسیسات تامین آب شهرستان دامغان بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی آبفای استان سمنان ، نادر قدس معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت با اعلام این خبر گفت: در ابتدا  جلسه ای در فرمانداری دامغان تشکیل و شرح عملیات و موافقت نامه های پروژه های بازسازی تاسیسات  آب تشریح و سپس از پروژه ها  بازدید شد.

قدس افزود: شرکت آب و فاضلاب استان سمنان  با مبلغ 1500 میلیون ریال، موافقت نامه بازسازی تاسیسات و خطوط انتقال روستاهای جزن و ... را به طور کامل به بهره برداری رسانده است و در پروژه احداث دیوار ساحلی و بازسازی خط انتقال چاه ها و چشمه های سرنو و قنبر بلاغ  نیز بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب تصریح کرد: خط انتقال مذکور به طول 35 کیلومتر بازسازی و مستحکم شد و با دبی 130 لیتر در ثانیه بخشی از آب شرب شهر دامغان را تامین می نماید.

نادر قدس یادآور شد: در این پروژه حدود 9 کیلومتر از مسیر خط انتقال از داخل رودخانه خارج شده است  که در معرض آسیب سیلاب قرار نگیرد.

گروه خبر: