Error message

Notice: unserialize(): Error at offset 11 of 39 bytes in variable_initialize() (line 1189 of /home2/barghab/public_html/includes/bootstrap.inc).

ارائه راهکارهای مدیریت بهینـه مصرف بـرق در ساعات اوج بار

Printer-friendly version
پنجشنبه, آبان 16, 1398
در چهل و پنجمین قسمت برنامه رادیوئی پرتو

در چهل و پنجمین قسمت برنامه رادیوئی پرتو که از صدای مرکز سمنان پخش شد؛ در خصوص مدیریت بهینه مصرف برق راهکارهایی ارائه گردید.  

کارشناس شرکت توزیع برق استان بیان داشت: یکی از عواملی که موجب کاهش اتلاف انرژی الکتریکی می گردد ، توجه به ساعات پیک بار که در نیمه نخست سال از ساعت 11 الی 15 و 20 الی 24 و همچنین در نیمه دوم سال از ساعت 17 الی 21 می باشد.

مریم کرامتی افزود: عدم روشن نمودن لوازم برقی پرمصرف در ساعات پیک ، دقت به برچسب انرژی وسایل برقی و تعداد افراد خانواده در هنگام خرید، نصب لامپ های LED  و  SMDبه جای لامپ های پرمصرف و کم بازده ، به عنوان برخی از راهکارهای مدیریت بهینه مصرف برق به شمار می ورند.

وی تصریح کرد: استفاده از رنگ روشن درچیدمان منزل ، بهره گیری از نور طبیعی روز جهت انجام کارهای روزمره، اجتناب از باز و بسته کردن بی مورد درب یخچال و فریزر، پرهیز از گذاشتن موادغذایی داغ در یخچال و رعایت فاصله 20 سانتی متری این لوازم از دیوار، از دیگر عواملی است که با رعایت آنها می توان از اتلاف انرژی جلوگیری نمود.

لازم به ذکر است: در بخش نمایشی "آقا و خانم پیک" در خصوص اجتناب از روشن نمودن بخاری های برقی در فصل سرد سال،  میان پرده آموزشی توسط عوامل صدای مرکز سمنان به روی آنتن رفت.

گفتنی است: علاقمندان جهت شرکت در مسابقه بهترین جمله پیرامون مدیریت بهینه مصرف برق می توانند متن مورد نظر خود را به شماره پیامک 30000231 ارسال نمایند.

 

گروه خبر: