اخبار وزارت نیرو

افتتاح دو واحد نیروگاهی سد داریان و  تکمیل ظرفیت 210 مگاواتی تولید برق‌آبی در داریان 

واحد اول و دوم نیروگاه داریان امروز پنجشنبه با حضور وزیر نیرو در استان کرمانشاه، به بهره‌برداری رسید.
دو واحد از سه واحد نیروگاه داریان با ظرفیت کل 140 مگاوات، پس از طی دوره یک‌ماهه بهره‌برداری آزمایشی با حداقل تریپ مجاز و بیش از 3280 ساعت کارکرد به شبکه سراسری برق کشور پیوست.
نیروگاه داریان دارای سه واحد 70 مگاواتی با توربین‌های فرانسیس عمودی می‌باشد که توانسته با تولید شبانه‌روزی مقدار 210 گیگاوات ساعت انرژی به بازار برق عرضه نماید.
واحد اول این نیروگاه در شهریورماه سال گذشته با شبکه سراسری سنکرون شد که تاکنون در حال تولید انرژی است.

 اجرای ۱۳۵ پروژه با اعتبار ۹۴ هزار میلیارد تومانی در کرمانشاه

رضا اردکانیان وزیر نیرو در نشست شورای اداری استان کرمانشاه که غروب امروز در محل استانداری کرمانشاه برگزار شد، از در دست اقدام بودن ۱۳۵ پروژه در زمینه های تامین آبرسانی، کنترل و جمع آوری پساب و برق و انرژی با اعتباری بالغ بر ۹۴ هزار میلیارد تومان در استان کرمانشاه خبر داد.

از محل ۸ پروژه ای که امروز مورد بازدید، بهره برداری یا شروع عملیات اجرایی امکانی فراهم شده که بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت می گیرد.

رودخانه قره سو و وضعیت آن از مظاهر اصلی کفران نعمت است.

در مناطق خشک و کم آب کشور به مسئله افزایش بهره‌وری از آب توجه کنیم.

 پساب تصفیه شده پایدارترین شیوه تامین آب صنعت است

وزیر نیرو گفت: پساب تصفیه شده بادوام ترین و پایدارترین شیوه تامین آب برای بخش صنعت است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا اردکانیان عصر امروز (چهارشنبه) در سفر به استان کرمانشاه و در آیین افتتاح تصیه‌خانه فاضلاب شهر کنگاور اظهار داشت: امروز در دنیا نوع مدل و رفتار حکومت ها با مسئله آب و شیوه مدیریت آنها معرف سطح توسعه‌یافتگی آن‌هاست.
وی ادامه داد: سیستم‌های بهداشتی و سامانه‌های جمع آوری و تصفیه یکی از مشکلات اساسی دنیاست، چرا که اگر هر مترمکعب آن در پهناهای آبی رها شود قادر است تا 40 مترمکعب آب سالم را آلوده کند.

انتصاب رئیس کارگروه امور سیل و مخاطرات، برق، آب و فاضلاب استان تهران

 با حکمی از سوی استاندار تهران، محمد پرورش مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران به عنوان رئیس کارگروه امور سیل و مخاطرات، برق، آب و فاضلاب استان تهران منصوب شد.

وزیر نیرو امروز به کرمانشاه سفر می‌کند

 وزیر نیرو به منظور افتتاح چند طرح آب و برق و بازدید از مناطق زلزله زده سرپل ذهاب ظهر امروز (چهارشنبه) به کرمانشاه سفر می‌کند.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، رضا اردکانیان بعد از ظهر چهارشنبه پس از ورود به کرمانشاه راهی شهر کنگاور خواهد شد تا تصفیه‌خانه فاضلاب این شهر را افتتاح کند. وزیر نیرو همچنین پس از این برنامه، بازدیدی از تصفیه‌خانه آب کرمانشاه و طرح فاضلاب شهر کرمانشاه (رودخانه قره‌سو) خواهد شد.

نیازمند جهش بزرگی در مصرف بهینه آب بخش کشاورزی هستیم

صنعت کشور باید متکی به مصرف پساب تصفیه شده باشد/ بیماری بد مصرفی آب را باید درمان کنیم

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه صنعت ما در آینده صرفا باید متکی به استفاده از پساب تصفیه شده باشد، گفت: همچنین بایستی جهش بزرگی در بخش کشاورزی به عنوان اصلی ترین مصرف کننده آب کشور رخ دهد تا بتوانیم با آب کمتر محصولات بیشتری به دست آوریم و آینده کشور را بیمه کنیم.

Pages