اخبار وزارت نیرو

کدورت آب شرب 3 شهر کرمانشاه در اثر بارندگی وتوزیع آب شرب با تانکرهای سیار

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه از کدورت آب "چشمه کاوات" به عنوان یکی از منابع تامین آب بخشی از شهر جوانرود و همچنین منابع تامین آب کرند و ریجاب خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا تخت شاهی" با بیان این مطلب اظهار کرد: بارندگی‌های شدید اخیر باعث طغیان چشمه کاوات به عنوان یکی از منابع تامین آب بخشی از شهر جوانرود شده و این چشمه فعلا از مدار بهره‌برداری خارج شده است.

سد زاینده‌رود در کمترین حجم ذخیره از زمان احداث

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: حجم آب سد زاینده رود به کمترین میزان از زمان احداث رسیده است.

پیام تسلیت وزیر نیرو در پی سقوط هواپیمای تهران-یاسوج

 در پی سقوط هواپیمای مسافری تهران-یاسوج وزیر نیرو با صدور پیامی، درگذشت شماری از هموطنان و 6 نفر از همکاران صنعت آب و برق را تسلیت گفت.

 به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، متن پیام رضا اردکانیان وزیر نیرو به شرح زیر است: 

انالله وانااليه راجعون

آغاز پخش آزمایشی رادیو اینترنتی وزارت نیرو

پخش آزمایشی رادیو اینترنتی وزارت نیرو آغاز شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، این رادیو اینترنتی در گام آغازین خود مهم‌ترین رویدادهای خبری و پیرامونی صنعت آب و برق شامل اخبار روز صنعت، مصاحبه‌ها و پیام‌های مهم را انعکاس می دهد و به‌مرور، برنامه‌ها و بخش‌های خود را توسعه خواهد داد.
برنامه‌های این رسانه در مرحله آزمایشی، هر روز ساعت 12 ظهر به مدت 15 دقیقه در آدرس ir.niroo.ir بارگذاری خواهد شد.
در مرحله توسعه این رادیوی اینترنتی، نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌‌های هوشمند برای دسترسی از طریق گوشی‌های تلفن همراه نیز به این رسانه افزوده خواهد شد.

تصويب 50 میلیون دلار برای رفع مشکلات برق خوزستان

اختصاص 350 ميليون دلار اعتبار برای طرح‌های انتقال آب سيستان و بلوچستان

مديرکل دفتر امور مجلس وزارت نيرو گفت: 400 ميليون دلار اعتبار از صندوق توسعه ملي در بودجه سال 97 براي رفع مشکلات برق خوزستان و طرح‌های انتقال آب استان سيستان و بلوچستان تصويب شد.

هدف‌گذاری برای کاهش هدررفت آب تا سطح اقتصادی

علي سيدزاده/ مديرکل دفتر مديريت مصرف و کاهش هدررفت آب شرکت مهندسي آب و فاضلاب کشور

پایداری شبکه آب و برق خوزستان در گرو استمرار کارهای ضربتی صورت گرفته است

قائم مقام وزیر نیرو در جلسه شورای انسجام بخشی مدیران وزرارت نیرو در اهواز، گفت: مجموعه اقدامات انجام شده در یک سال گذشته تاثیر خوبی بر پایداری شبکه آب و برق داشته و شرایط امسال نسبت به سال قبل بهبود چشمگیری پیدا کرده است.

ستار محمودی در جمع مدیران صنعت آب و برق استان خوزستان، اظهار کرد: هدف از این سفر بررسی اثرات پدیده گرد و غبار بر روی آب و برق استان و شنیدن راهکارهای لازم است تا آنها برای یک پشتیبانی ستادی به وزارت نیرو منتقل شوند.

پروژه "اوما اویا" نماد توانمندی مهندسان ایرانی درخارج از مرزها است

رئيس مرکز توسعه صادرات و پشتيباني صنايع آب و برق درباره بازدید از پروژه "اوما اویا" در کشور سريلانکا گفت: پروژه "اومااویا" نماد توانمندی مهندسان ایرانی درخارج از مرزها است.

ساخت 12 مجتمع بزرگ آبرسانی روستایی در سیستان و بلوچستان,ارتقای 15 درصدی شاخص بهره‌مندی روستاهای استان از آب شرب و 1700 روستا تحت پوشش طرح

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان با اشاره به اجرای عملیات ساخت 12 مجتمع بزرگ آبرسانی در استان و بلوچستان، گفت: با تکمیل این مراکز هزار و 748 روستا از آب شرب مطمئن و سالم برخوردار شده و شاخص بهره‌مندی روستاهای استان از آب شرب نیز 15 درصد ارتقا خواهد یافت.

افزايش بيش از 1700 مگاواتي پيک مصرف برق کشور

از 27 بهمن ماه سال گذشته تا 27 بهمن ماه سال جاري، پيک مصرف برق کشور بيش از 1700 مگاوات افزايش داشت.

Pages