اخبار وزارت نیرو

68 پروژه آب و برق در استان مازنداران در دست اجراست

وزیر نیرو در بازدید از سد گلورد در جمع خبرنگاران گفت: به‌طور کلی حدود 68 پروژ آب ،برق و فاضلاب با اعتبار حدود 9500 میلیارد تومان در استان مازندران در حال اجراست که بطور متوسط تاکنون60 درصد پیشرفت داشته و امیدواریم تا سال 1400 همه این طرح ها به بهره برداری برسد.

عملیات اجرایی نیروگاه برق‌آبی در مسیر خط انتقال آب شرب ساری از سد شهید رجایی آغاز شد

وزیر نیرو پیش از ظهر امروز در ادامه برنامه های سفر خود به استان مازندران، عملیات اجرایی نیروگاه برق‌آبی مسیر خط انتقال آب شرب ساری از سد شهید رجایی را آغاز کرد.

آبیاری فضای سبز مناطق پایین دست شهر یاسوج با پساب تصفیه‌خانه فاضلاب

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته مقرر شده است تا برای آبیاری فضای سبز مناطق پایین دست شهر یاسوج به جای چاه از پساب تصفیه‌خانه استفاده شود.

تحليل جذابيت‌هاي اقتصادي فناوري هضم بيهوازي در توليد برق و حفظ محيط زيست

نشست تخصصي "بررسي و تحليل جذابيت‌هاي فني و اقتصادي فناوري هضم بيهوازي در مديريت پسماندهای دام و طیور، توليد برق و حفظ محيط زيست " پنجم شهريورماه سال جاري در محل پژوهشگاه نيرو برگزار می‌شود.

ایجاد وفاق ملی برای سازگاری با کم ‌آبی

مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل در دیدار با مشاور دفتر منطقه‌ای آب، فاضلاب و بهداشت سازمان ملل با اشاره به کم آبی در کشور، گفت: توسعه و تداوم راهبردهای مدیریت مصرف و ایجاد وفاق ملی برای سازگاری با کم آبی جزء مهمترین برنامه‌های وزارت نیرو است.

گفتمان جدیدی در مدیریت منابع آبی ایران آغاز شده است

سازگاری با کم‌آبی نیازمند بازنگری اساسی در نظام زندگی ایرانیان است

رییس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه سازگاری با کم‌آبی نیازمند بازنگری اساسی در نظام زندگی ایرانیان است، گفت: این نظام زندگی به‌ واسطه چندین دهه وابستگی شدید به بهره‌مندی از آب و انرژی ارزان، دچار مصرف نامناسب شده است.

بهره‌برداری از دو نیروگاه خورشیدی خانگی در آذربایجان شرقی

بهره‌برداری از دو نیروگاه خورشیدی خانگی متصل به شبکه با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شهرهای بناب و دریان شبستر به ترتیب با ظرفیت‌های 13.5 و 8.34 کیلووات آغاز شد.

نظام فعلی تعرفه مشوق بدمصرفی است/ توهم فراوانی آب را کنار بگذاریم

نیازمند تولید گفتار برای سازگاری با کم‌آبی هستیم/ توسعه کشور به حل مسئله آب وابسته است

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه نظام فعلی تعرفه به نحوی مشوق بدمصرفی است، گفت: نظام فعلی تعرفه‌گذاری آب به ویژه در بزرگترین مصرف کننده آن یعنی بخش کشاورزی به هیچ عنوان با توسعه پایدار مبتنی بر شناسایی ارزش ذاتی آب سازگار نیست.

اردکانیان: شفافیت یکی از اصول حاکم بر فعالیت ماست

باید از تبدیل خطاها به رویه ثابت بهراسیم

وزیر نیرو گفت: شفافیت یکی از اصول حاکم بر فعالیت صنعت آب و برق است و هیچ توجیهی در کار برای عدم شفافیت پذیرفته نیست.

Pages