اخبار وزارت نیرو

تغییر ساعات کار دستگاه های اجرایی در 9 استان برای مدیریت مصرف برق در تابستان

هیات دولت با هدف مدیریت مصرف برق در تابستان، به استانداران 9 استان که شهرهای زیر مجموعه آنها ، دمای بالاتر از 45 درجه دارند،  این اختیار را داد که ساعات کار فعالیت دستگاه های اجرایی در استان های خود را تغییر دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، اعضای هیات دولت در جلسه روز چهارشنبه خود با عنایت به گرمای بیش از حد هوا و لزوم مدیریت مصرف برق توسط ادارات دولتی، بانک ها، شهرداری ها و نهادهای عمومی غیر دولتی، برای گذر از اوج مصرف در تابستان سال جاری، با جابجایی ساعات کار به منظور استفاده از تمامی ظرفیت های دستگاه های اجرایی برای بهینه سازی مصرف انرژی موافقت کرد.

آمادگي کامل وزارت نيرو براي تامین آب و برق در پيک مصرف تابستان

قائم‌مقام وزیر نیرو در آخرین روز از هفته صرفه‌جویی گفت: وزارت نیرو با اقداماتی که انجام داده است آمادگی دارد با همکاری مردم با موفقیت از پیک مصرف آب و برق در تابستان گذر کند.

طرح‌های اقتصاد مقاومتی محور اصلی اقدامات بخش آب

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: طرح‌های مربوط به اقتصاد مقاومتی محور اصلی اقدامات ما در مجموعه آب کشور خواهد بود.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "محمد حاج رسولی‌ها" با بیان اینکه آخرین مصوبه ما در بخش آب کشور مربوط به طرح‌های اقتصاد مقاومتی بوده تصریح کرد: این مصوبه بزودی به کلیه بخش‌های مجموعه آب کشور ابلاغ خواهد شد.
وی با بیان اینکه بخش آب کشور برنامه‌های موفقی در اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در سال گذشته از خود نشان داده است، اظهار داشت: اولویت اصلی ما در این بخش توجه اصلی به مدیریت منابع آب است.

همكاري 2500 واحد صنعتي در طرح هاي تشويقي امسال تابستان برق قطعي شد

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در همین زمینه مهندس "علیرضا احمدی یزدی" با بیان این که مشترکان برای اعلام همکاری با برق درساعت های اوج مصرف، باید دو هفته زودتر با شرکت‌های برق منطقه خود هماهنگی نمایند، افزود: برنامه‌های تشویق محور برق که در جهت کاهش اوج مصرف شکل گرفته است، از اواسط خرداد ماه آغاز و درشهریور ماه پایان می‌یابد.
معاون دفتر مدیریت مصرف توانیر خاطرنشان کرد: تاکنون نزدیک به 2500 واحد صنعتی برای مشارکت در طرح‌های تشویق محور ذخیره عملیاتی، تعطیلات و تعمیرات و مولدهای خود تأمین، با شرکت‌های زیرمجموعه توانیر قرارداد همکاری منعقد کرده‌اند.

احداث نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی با طراحی صددرصد ایرانی در استان فارس

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "حمزه روغنیان" استفاده از انرژی‌های پاک و تجدید پذیر نظیر انرژی خورشیدی را ضروری و پر اهمیت خواند و اظهار داشت: رویکرد صنعت برق کشور بر این اساس استوارشده است که بمنظور عملی شدن اهداف کلان اقتصاد مقاومتی و تکیه بر ساخت داخل، از ظرفیت‌های بخش خصوصی در تولیدات پراکنده بهره مند شود. در این راستا افزایش بهره وری، استفاده از انرژی‌های پاک و غیرفسیلی، مدیریت مصرف، کاهش تلفات، خود کفایی در تجهیزات و ساخت تاسیسات در تأمین برق مطمئن و پایدار از اهمیت بسیارزیادی برخوردار است که از اهداف بنیادین این صنعت زیر بنایی به شمار می‌رود.

"ایران خودرو" به جمع دارندگان قرارداد دوجانبه برق پیوست

با بسته شدن هشتمین قرارداد دوجانبه برق بین تولیدکننده و مصرف کننده بخش خصوصی،  ظرفیت قراردادهای دوجانبه برق کشور به 852 مگاوات در هر ساعت رسید. 
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، بر اساس اعلام شرکت مدیریت شبکه برق ایران، هشتمین قرارداد دوجانبه برق بین شرکت سبلان برق امید (نیروگاه سبلان) به عنوان تولید کننده و شرکت ایران خودرو به عنوان خریدار برای مدت یک سال امضا شد.
ظرفیت این قرارداد  35 مگاوات و مبلغ آن به صورت توافقی بین خریدار و فروشنده تعیین شده است. 

اهمیت اکسپو آستانه برای آینده زمین و حرکت کشورها به سمت انرژی‌های پاک

قائم‌مقام وزیر نیرو در امور بین‌الملل گفت: اکسپو آستانه در کشور قزاقستان امسال بحث «انرژی‌های آینده و کنترل استفاده از سوخت‌های فسیلی» است و به همین خاطر می‌توان گفت از جایگاه و اهمیت ویژه ای برای آینده کره زمین و سوق دادن کشورها در این مسیر برخوردار است.

موافقت برخی استانداران با تغییر ساعت کاری دستگاه های دولتی

معاون دفتر مدیریت مصرف توانیر از موافقت برخی استانداران با پیشنهاد صنعت برق نسبت به تغییر ساعت کاری دستگاه های دولتی خبرداد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "علیرضا احمدی یزدی" با بیان این که در این خصوص از طریق هماهنگی صورت گرفته با شرکت های زیرمجموعه توانیر، مذاکره با استانداران به ویژه در مناطق گرمسیر آغاز شد افزود: تاکنون استانداران در 5 استان کشور با این پیشنهاد موافقت کرده اند.

معاون دفتر مدیریت مصرف توانیر گفت: درهمین زمینه تاکنون استانداران در استان های خوزستان، ایلام، قم، بوشهر و کرمان( اجرا در منطقه جنوب کرمان) با این پیشنهاد موافقت کرده اند.

Pages