اخبار وزارت نیرو

اختصاص 100 میلیارد تومان به وزارت نیرو برای پرداخت صورت‌حساب نیروگاه‌های تجدیدپذیر

رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق کشور از اختصاص 100 میلیارد تومان به وزارت‌ نیرو از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور خبر داد و گفت: این مهم در هیات وزیران به تصویب رسید و در اسرع وقت صورت‌حساب برق نیروگاه‌های تجدیدپذیر به‌صورت کامل پرداخت شد.

ایران دارای برنامه راهبردی تغییر اقلیم است

گام بلند ایران برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای

وزیر نیرو یکی از جهت‌گیری‌های اصلی ایران در حوزه‌ی انرژی را ترسیم نقشه‌ی راه توسعه صنعت انرژی در جامعه‌ جهانی خواند و گفت: ايران داراي برنامه راهبرد ملي تغيير اقليم بوده و این برنامه‌ با مشارکت بخش‌هاي مختلف در این راستا انجام شده است.

افت 97 درصدی ورودی آب به سدهای استان هرمزگان

91 درصد مخزن سد استقلال آب ندارد/ سدهای هرمزگان پایین‌ترین میزان ورودی آب را در کشور ثبت کرده‌اند

کل حجم آب ورودی به سدهای هرمزگان از ابتدای سال آبی تاکنون به 11 میلیون مترمکعب رسیده است که این روند حکایت از افت 97 درصدی ورودی به مخازن سدهای این استان دارد. از این حیث سدهای هرمزگان بدترین شرایط را در میان سایر استان‌های کشور تجربه می‌کنند.

آمادگی نیروگاه شهید رجایی برای تولید برق پایدار در پیک تابستان امسال

مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی از آمادگی این نیروگاه برای تولید برق پایدار در پیک تابستان امسال خبر داد.

افزایش ظرفیت آب شیرین‌ کن‌‌های بوشهر تا 140 هزار مترمکعب

تا دو سال آینده 40 درصد آب بوشهر از نمک زدایی تامین می‌شود/ قرارداد 75 هزار مترمکعب تاسیسات جدید منعقد شده است

مدیرعامل آبفای استان بوشهر با اشاره به اینکه قرارداد 75 هزار و 500 مترمکعب آب شیرین کن در استان منعقد شده است، گفت: تا دو سال آینده بیش از 140 هزار مترمکعب از منابع آبی استان و به تعبیری 40 درصد آب بوشهر از طریق شیرین کن‌ها تامین خواهد شد.

ترمیم خسارت‌های طوفان در شبکه توزیع برق البرز

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز اختلال چند روزه شبکه برق در برخی مناطق این استان را ناشی از طوفان های اخیر دانست و گفت: با تلاش بی وقفه همکاران ما، در حال حاضر برق تمامی مناطق استان وصل بوده و شبکه پایدار است.

آيين‌نامه اجرايي تأمين سوخت کمکی نيروگاه‌هاي تبديل پسماند به انرژي تصويب شد

هيأت وزيران به پيشنهاد مشترك سازمان برنامه و بودجه كشور و وزارتخانه‌هاي كشور، نيرو و نفت، آيين‌نامه اجرايي بند «س» تبصره ۶ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ كل كشور در خصوص تأمین سوخت کمکی نیروگاه‌های تبديل پسماند به انرژي را تصويب كرد.

سمینار سرمایه‌گذاری در انرژی‌های تجدیدپذیر با حضور شرکت‌های ایتالیایی و ایرانی

سمینار سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر با حضور شرکت‌های ایتالیایی و شرکت‌های فعال داخلی فردا توسط ساتبا برگزار می‌شود.

خوزستان از لحاظ شدت خشکسالی جزو 10 استان اول کشور است

استفاده از تمامی حجم آب موجود در یک مقطع زمانی اصولی نیست

مدیر دفتر برنامه ریزی منابع آب معاونت مطالعات پایه سازمان آب و برق خوزستان، بر اساس اعلام سایت های رسمی سازمان هواشناسی، استان خوزستان را یکی از 10 استان اول کشور از لحاظ شدت خشکسالی معرفی کرد.

افت 85 درصدی ورودی به سد سلمان فارسی در مقایسه با سال گذشته

ذخیره آب سد کاهش 17 درصدی داشته است

حجم آب ورودی به سد سلمان فارسی از ابتدای سال آبی جاری(ابتدای مهرماه) تاکنون 98 میلیون مترمکعب بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افت 85 درصدی پیدا کرده است.

Pages