اخبار وزارت نیرو

افزایش تعرفه برق مشترکان پرمصرف در ماه‌های گرم سال

تولید گلوله‌های بارورسازی ابرها در داخل کشور

وزیر نیرو گفت: طرح افزایش تعرفه برق مشترکان پرمصرف برای ماه‌های گرم سال اجرایی خواهد شد.

افتتاح 70 پست انتقال و فوق توزیع تا پیک تابستان سال آینده

کاهش 8 هشت هزار میلیارد تومانی بدهی‌های صنعت برق از طریق اوراق تسویه

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی توانیر با تاکید بر اینکه برق نیروگاه‌های خود تامین با قیمت‌های جذاب خریداری خواهد شد، گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته 70 پست انتقال و فوق توزیع تا پیک تابستان سال آینده وارد مدار خواهد شد.

رفع مشکل آب شرب بیش از 2000 نفر در مجتمع بهار مشهد

مدیر امور آبفار مشهد از رفع مشکل آب شرب مجتمع بهار این شهرستان که بر اثر سوختن الکتروپمپ چاه اتفاق افتاده بود، خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "بهزاد روغنی" افزود: نقص فنی و مشکل الکتروپمپ چاه آب شرب مجتمع بهار از توابع بخش مرکزی شهرستان مشهد برطرف و آبرسانی به بیش از 2000 نفر از سر گرفته شد.
وی اظهار کرد: پس از بررسی و ویدئو‌متری به‌عمل آمده، دو مورد پارگی شدید در دیواره چاه مشاهده شد که با صرف 6 روز کار شبانه‌روزی و هزینه ای افزون بر 750 میلیون ریال احیا و در مدار بهره برداری قرار گرفت.

افزایش 633 هزارمشترک برق درهفت‌ماهه نخست امسال

مشترکین صنعت برق تا پایان مهرماه سال جاری به حدود 35 میلیون و 468 هزار مشترک رسیده است که این تعداد در مقایسه با پایان سال گذشته حدود 633 هزار مشترک افزایش یافته است.

سرفصلهای برنامه وزارت نیرو برای پایان تنش آبی تا سال 1400

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کشور با اشاره به برنامه وزارت نیرو برای پایان تنش آبی شهرهای کشور تا سال 1400، گفت: این برنامه دارای پنج سرفصل اجرای پروژه‌های اضطراری، پایدارسازی خدمات از طریق تکمیل پروژه‌های نیمه تمام، مدیریت مصرف، کاهش هدررفت در شبکه‌ها و نیز اصلاح و بازسازی تاسیسات خواهد بود.

افزایش 14 هزار کیلومتری طول شبکه توزیع برق در یک سال گذشته

پست‌های برق افتتاح شده در یک سال گذشته موجب شده است تا ظرفیت پست‌های شبکه انتقال و توزیع کشور تا پایان آبان‌ماه سال جاری به 106 هزار و 931 مگاولت آمپر برسد.

به‌گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو (پاون)، تاکنون در مورد بخش‌هاي مختلف طرح‌هاي انجام شده در بخش برق از جمله احداث نيروگاه‌هاي جديد، کاهش تلفات، روند مصرف سوخت نيروگاه‌ها، برق‌دار شدن روستاها و ... اطلاعات و آمار بسیاری منتشر شده است، اما اطلاعات در مورد شبکه‌هاي جديد انتقال، توزيع و فوق توزيع ايجاد شده کمتر ارائه شده است.

تاکید وزارت نیرو برنصب کاهنده‌هاي مصرف درهتل‌های تهران

مدیرکل دفتر مديريت مصرف و ارتقاي بهره‌وري آب و آبفای وزارت نیرو بر لزوم نصب کاهنده‌ها و مديريت بهينه مصرف آب در هتل‌های تهران تاکید کرد.

اجرای 270 هزار هکتار شبکه آبیاری و زهکشی در مازندران

معاون طرح و توسعه آب منطقه ای مازندران از مطالعه و اجرای شبکه های آبیاری و زهکشی مدرن در سطح 270 هزار هکتار از اراضی کشاورزی در این استان خبر داد.

تلفات برق اصفهان به 6 درصد رسیده است

مدیرعامل شرکت توزیع برق اصفهان با اشاره به اینکه تلفات برق اصفهان به ۶.۶ درصد است، گفت: تا پایان سال جاري ۹۴ درصد از خدمات شرکت همچون جمله فروش انشعاب، فروش انرژي و خدمات پس از فروش به صورت غيرحضوري انجام مي‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، حمیدرضا پیرپیران، مدیرعامل شرکت توزیع برق اصفهان در گفت‌وگوی خود با پاون به تشریح چشم‌انداز‌ صنعت توزیع استان، موفقیت عرصه فرهنگ‌سازی در نحوه مصرف بهینه انرژی الکتريکي، فاصله صنعت برق با استاندارهای جهانی و... پرداخته است که در ادامه مشروح این گفت‌وگو را می‌خوانید:

تصویب برنامه‌های آبرسانی به روستاهای پردیس

در جلسه‌ای با حضور نعمت اله ترکی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران، سید فرید موسوی نماینده مجلس، معصومه پرندوار مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری و رضا خدادادی بخشدار منطقه تشکیل شد در خصوص برنامه‌های آبرسانی به روستاهای شهرستان پردیس تصمیم‌گیری شد.

Pages