اخبار وزارت نیرو

افزایش 4.6 درصدی تولید برق در نیروگاه‌های حرارتی طی تابستان 97

معاون راهبری تولید شرکت تولید برق حرارتی از افزایش 4.6 درصدی تولید برق در نیروگاه‌های کشور طی تابستان 97 خبر داد.

رعد و برق به تاسیسات فوق توزیع سقز خسارت وارد کرد

وقوع رعد و برق و بارش شدید باران باعث وارد آمدن خسارت به تجهیزات برق شهرستان سقز در استان کردستان و همچنین خاموشی در برخی محلات این شهرستان شد.

جمع آوری و تصفیه 11 میلیون و 252 هزار مترمکعب فاضلاب در خراسان رضوی

در استان خراسان رضوی طی نیمه نخست سال جاری 11 میلیون و 252 هزار مترمکعب فاضلاب جمع آوری و تصفیه شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با 794 هزار مترمکعب افزایش از 7.5درصد رشد برخوردار بوده است.

افزایش تولید آب و برق بدون آموزش صحیح الگوی مصرف در جامعه بی‌نتیجه است

اهمیت تغییر مدل ذهنی و رفتاری در نگرش به صنعت برق

وزیر نیرو با تاکید بر ضرورت آموزش صحیح الگوی مصرف برق و آب در جامعه گفت: اگر آموزش صحیحی برای مصرف در جامعه صورت نگیرد، قطعا همه تلاش‌ها در عرصه تولید کفاف نخواهد داد و برای دست‌اندرکاران عرصه تولید هم به دلیل اینکه نتایج تلاش‌های خود را مشاهده نمی‌کنند، رضایتمندی حاصل نخواهد شد.

اصلاح مصرف آب و برق تبدیل به یک مطالبه اجتماعی شود

مجال زیادی برای پنهان شدن پشت دیوار قیمت تکلیفی نداریم

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه موضوع اصلاح مصرف آب و برق باید تبدیل به یک مطالبه اجتماعی شود، گفت: دوره اینکه تنها از بالا به توصیه و بخشنامه و صرفا با زیرنویس در شبکه‌های تلویزیونی این مسائل را ترویج کنیم گذشته است.

سی و سومین کنفرانس بین‌المللی برق در پژوهشگاه نیرو آغاز به‌کار کرد

سی و سومین کنفرانس بین‌المللی و ششمین کنفرانس فناوری نانو در صنعت برق صبح امروز با حضور وزیر نیرو و متخصصان صنعت برق کشور در پژوهشگاه نیرو آغاز به‌کار کرد.

ارائه آب و برق یارانه‌ای به "بدمصرف‌ها" بی‌عدالتی محض است

تعویض 15 میلیون لامپ در سازمان‌ها و دستگاه‌ها

وزیر نیرو با تاکید بر اهمیت تداوم خدمت‌رسانی و پایداری عرضه آب و برق گفت: عرضه آب و برق یارانه‌ای در حالی که الگوی صحیح مصرف در بخش‌های مختلف رعایت نشود، به معنای بهره‌مندی بیشتر "بدمصرف‌ها" از یارانه دولتی است.

افزایش مصرف برق در ایران ۸ برابر رشد جمعیت است

مدیرعامل شرکت توانیر گفت: طی ۴۰ سال گذشته، رشد مصرف برق در ایران ۸ برابر رشد جمعیت کشور بوده که این موضوع بیانگر حجم چندبرابری فعالیت همکاران صنعت برق در مقایسه با دیگر بخش‌های زیربنایی و خدماتی در کشور است.

کاهش توليد آب براي نخستین بار در شهرهاي خراسان رضوي

اقدامات فني و تخصصي بهره‌برداري براي مديريت بهينه شبکه توزيع آب باعث شده توليد آب شرب در شهرهاي خراسان رضوي در نيمه اول سال 97 در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 1.81 درصد کاهش يابد.

کاهش بارش‌ها در حوضه زاینده‌رود در 52 سال اخیر بی‌سابقه بود

مسئله حقابه‌ها می‌بایست فارغ از نگاه منطقه‌ای و به صورت ملی مورد بررسی قرار گیرد

وزیر نیرو با حضور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سئوال نماینده مردم اصفهان وضعیت محدود منابع آبی حوضه زاینده‌رود و ضوابط قانونی تامین حق‌آبه‌ها را تشریح کرد.

Pages