اخبار وزارت نیرو

کاهش 4 درصدي انتشار گازهای گلخانه ای ایران تا سال 2030

بخش برق یکی از اساسی ترین و مهم ترین ارکان دستیابی به توسعه پایدار به شمار می رود و تولید برق مطمئن، با کیفیت و پاک سیاست اصلی صنعت برق ایران بوده و اقدامات متعددی در این زمینه در قالب سیاست گذاری، برنامه و پروژه در هر سه زیر حوزه تولید، انتقال و توزیع برق توسط بخش دولتی و خصوصی به انجام رسیده است.

تسریع در طرح آبرسانی به شهر جهرم از سد سلمان فارسی

رئیس کمسیون عمران مجلس شورای اسلامی به اتفاق مدیر عامل شرکت مهندسی آبفا کشور و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس دربازدیدی یک روزه از طرح آبرسانی به جهرم از سد سلمان فارسی در جریان مسائل و مشکلات طرح قرار گرفتند.

در بخش آب و برق فرصت هایی ایجاد شده که می تواند مبدا یک تحول کامل در استان شود

۱۰۹۱ میلیارد تومان در بخش آب استان اردبیل هزینه شده و ۱۰۰ میلیارد تومان نیز منابع مالی برای امسال و سال آینده تخصیص یافته است.

وزیر نیرو گفت: در بخش آب و برق طرح های بسیار خوبی در استان اردبیل اجرا شده است. در حال حاضر، این استان چند برابر نیاز خود تولید برق دارد و آماده دگرگونی در چهره اقتصادی خود است.  

توافق جدید برقی ایران-روسیه

  اعلام برنامه نیروگاه‌سازی روس‌ها

معاون وزیر نیرو با تشریح توافق جدید برقی ایران و روسیه، از اجرای دو طرح افزایش و بهبود ظرفیت تولید در دو نیروگاه برق جنوب کشور از سوی شرکت‌های روسی خبر داد.

مدیریت بیش از 200 هزار مگاوات برق با راه‌اندازی دیسپاچینگ دوم

 فاینانس خارجی از ظرفیت‌های مغفول در شرکت‌های توزیع است

طراحی داشبوردی برای رصد حرکت و فعالیت شرکت‌ها می‌تواند ما را در رسیدن به اهداف و اولویت‌های تعیین شده یاری کند.

وزیر نیرو: برجام شرکت‌های معتبر صنعت برق دنیا را به ایران آورد

«حمید چیت‌چیان» وزیر نیرو در جمع مدیران شرکت‌های توزیع برق کشور اظهار کرد: شرایط پسابرجام فرصت بسیار خوبی را در اختیار صنعت برق قرار داده است، در حالی که در شرایط تحریم شرکت‌های درجه دوم و سوم دنیا پاسخگوی نیازهای ما در این صنعت نبودند؛ اما امروز با وجود برجام شرکت‌های معتبر دنیا برای ارائه پیشنهادات به صنعت برق ما پیشگام هستند.

اجرای طرح خاموشی چاه‌های آب کشاورزی در استان مرکزی

نبود نظارت و شیوه صحیح مدیریت و استفاده بی رویه انسان از منابع آبی را می‌توان اصلی‌ترین عامل از بین رفتن رودخانه قره چای تلقی کرد.

رشد 7 درصدي بودجه آب کشور در سال 96

کاهش 11 میلیارد متر مکعب از مصارف آب در برنامه ششم توسعه

تا پايان سالجاري قرار است14 سد با حجم يک و نيم ميليارد متر مکعب آبگيري يا افتتاح شود که تا زمان حاضر 6 مورد با حجم 664 ميليون متر مکعب محقق شده و مابقي نيز تا پايان امسال مورد بهره‌برداري قرار خواهد گرفت.

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت آبفای استان و دانشگاه صنعتی قم

انتظار این است که دانشگاه ایده و دستاوردهای جدیدی را که در حوزه های علمی در زمینه آب کسب می‌کنند برای پیاده‌سازی در اختیار صنعت قرار دهد.

اوایل بهمن؛ برگزاری همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه گذاری سواحل مکران

همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری و توسعه سواحل مکران، روزهای ۴ و ۵ بهمن ماه سال جاری در منطقه آزاد چابهار برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری تعریف شده توسط وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی در منطقه به سرمایه گذاران داخلی و خارجی و عقد قراردادها و تفاهم نامه های همکاری در راستای تسریع در امور اجرایی پروژه‌های منطقه مکران است.

Pages