اخبار وزارت نیرو

رونق استفاده از آب کارتی در بجستان خراسان رضوی

مدیر امور آب و فاضلاب بجستان از تامین هفت هزار و 300 هزار مترمکعب آب شرب کیفی مورد نیاز شهروندان از طریق ایستگاه های برداشت کارتی آب در این شهر طی سال گذشته خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علی دانشوری" از بجستان به عنوان اولین شهر خراسان رضوی نام برد که طرح جداسازی آب شرب از مصارف بهداشتی در آن اجرا شده است.

آیین تودیع و معارفه مدیرعامل سد و نیروگاه کرخه در استان خوزستان برگزار شد.

آیین تودیع و معارفه مدیرعامل سد و نیروگاه کرخه در استان خوزستان برگزار شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، در این مراسم که تعدادی از مدیران ارشد سازمان آب و برق خوزستان و مدیران عامل سد و نیروگاه شهید عباسپور، دز و شبکه‌های آبیاری کرخه و شاوور حضور داشتند، "محمدرضا یزدانی پور" به عنوان مدیرعامل جدید سد و نیروگاه کرخه منصوب و از تلاش‌های "فریدون صالحی فر" مدیرعامل پیشین این سد تشکر و قدردانی شد.

سال 96؛ سال جهش در زمینه توسعه انرژی‌های نو

کردی: در برق‌رسانی روستایی به بالاتر از استانداردهای جهانی رسیده‌ایم

مدیرعامل توانیر گفت: با اجرای طرح های برق‌رسانی روستایی در دورترین روستاهای کشور به وضع مطلوب و بالاتری از استانداردهای جهانی رسیده‌ایم.

کاهش 4 درصدی تلفات شبکه توزیع برق در استان اردبیل

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل گفت: طی دو سال گذشته تلفات برق در استان اردبیل با حدود 4 درصد کاهش به 13.26 درصد رسیده است.

اجرای 75 کیلومتر کابل‌کشی زمینی برق در سال گذشته

مجری طرح خطوط فوق توزیع گفت: پروژه‌های خطوط زمینی برق 75 کیلومتر کابل‌کشی داشته و تاکنون توانسته است پیشرفت 72 درصدی را به خود اختصاص دهد.

صادرکنندگان برتر صنعت آب و برق معرفی شدند

با حضور وزير نيرو از صارکنندگان برتر در صنعت آب و برق در سه بخش «ممتاز»، نمونه» و «پيشرو» تقدير شد.

بهسازي شبکه برق و روشنايي بازار تاریخی رفسنجان

مدیرعامل شرکت توزیع برق شمال کرمان گفت: بهسازی شبکه برق و روشنایی بازار تاریخی رفسنجان با رعایت حفظ بافت قدیمی و با هدف ارائه خدمت، با کیفیت بهتر به شهروندان انجام می‌گیرد.

توسعه صادرات پیش شرط رقابتی شدن در کشور است

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: توسعه صادرات می‌تواند زمینه ساز رقابتی شدن محصولات و افزایش کیفیت محصولات را در کشور در پی داشته باشد، به همین دلیل این بخش از اقتصاد از جایگاه ویژه ای در توسعه کشور برخوردار است.

اعطاي تسهيلات به شرط تأمين 60 درصد کالاها از تجهيزات داخلي است

مدیرعامل صندوق توسعه ملی گفت: برای صادرکننده واقعی که بیش از 60 درصد از کالاهای پروژه خود را از کالاهای داخلی تأمین کند، هیچ محدودیتی برای تأمین اعتبار وجود ندارد.

موفقیت در بازارهای صادراتی زمینه‌ساز افزایش توان و اقتدار ملی است

4.6 میلیارد دلار ارزش صادرات فنی و مهندسی صنعت آب و برق در دولت یازدهم

وزیر نیرو گفت: موفقیت در بازارهای صادراتی می‌تواند زمینه ساز افزایش اقتدار و توان ملی ما از منظر سیاسی و فرهنگی در جهان پیش رو باشد.

Pages